Biletul zilei pauza final - 29.08.2020

Biletul zilei pauza final – 29.08.2020

Biletul zilei pauza final – 29.08.2020 este format astazi din doua evenimente ce vin din competitii diferite. Am selectat un meci din prima liga de fotbal a Croatiei, dar si un meci din prima liga a Cehiei. Avem o cota finala de 2.35 pe biletul zilei pauza final de astazi, disponibil la casa de pariuri Betano. Succes!

Rijeka – Istra 1961

Incepem Biletul zilei pauza final – 29.08.2020 cu intalnirea dintre Rijeka si Istra 1961, meci din etapa cu numarul 3 din 1. HNL. Partida se va disputa pe Stadion HNK Rijeka, incepand cu ora 18:55, avandu-l la centru pe F. Jovic. Rijeka vine dupa o infrangere la limita suferita in ultima partida disputata, cu Lok. Zagreb, in deplasare, scor 1-0. Echipa a reusit sa castige ultimul meci disputat pe teren propriu, in prima etapa de campionat, scor 2-1. Rijeka a ajuns la 4 victorii si o infrangere in ultimele 5 meciuri disputate. Astazi, echipa pleaca din nou cu prima sansa la victorie. Istra 1961 a pierdut primele doua partide din noul campionat. A fost invinsa de catre Dinamo Zagreb, pe teren propriu, scor 0-1, dar si de Hajduk Split, in deplasare, scor 2-0. Mai rau decat ca au pierdut partidele este ca nu au reusit sa inscrie. O singura victorie are echipa in ultimele 4 partide disputate, cu Orijent, in deplasare, scor 0-3.

Slavia Praga – Pribram

Continuam Biletul zilei pauza final – 29.08.2020 cu intalnirea dintre Slavia Praga si Pribram, meci din etapa cu numarul 2 din 1. Liga. Partida se va disputa pe Sinobo Stadium, incepand cu ora 20:30, avandu-l la centru pe O. Ginzel. Slavia Praga vine dupa trei victorii consecutive obtinute in ultimele trei partide disputate. A reusit sa o invinga pe Ceske Budejovice, in deplasare, scor 0-6, pe MOL Fehervar, scor 3-1, si St. Polten, scor 5-0, ultimele doua victorii venind in meciuri amicale. Slavia Praga a ajuns la 4 victorii si o remiza in ultimele 5 meciuri disputate. Pribram a inceput cu stangul noul campionat. A pierdut pe teren propriu, in fata celor de la Teplice, scor 1-3. O singura victorie are echipa in ultimele 5 meciuri disputate, contra celor de la Sigma Olomouc, intr-un meci disputat acasa si incheiat cu scorul de 2-0. Echipa a inregistrat o victorie, o remiza si trei infrangeri in ultimele 5 meciuir disputate.