Biletul zilei pauza final - 28.11.2019

Biletul zilei pauza final – 28.11.2019

Biletul zilei pauza final – 28.11.2019 este format din 3 evenimente ce se vor disputa astazi in UEFA Europa League. Cota finala a biletului este asemenea ca in zilele precedente, in jurul a 3.50. Casa de pariuri recomandata pentru acest bilet este Betano. Va recomandam sa analizati si voi inainte de a plasa.

Celtic – Rennes

Incepem Biletul zilei pauza final – 28.11.2019 cu intalnirea dintre Celtic si Rennes, meci din cadrul etapei cu numarul 5 a grupei. Partida se va disputa pe Celtic Park, incepand cu ora 22:00, avandu-l la centru pe E. Eskas. Celtic ocupa prima pozitie in cadrul acestei grupe si este deja calificata. Echipa vine dupa doua succese categorice in campionat, 4-0 cu Livingston si 2-0 cu Motherwell. Echipa a reusit sa o invinga pe Lazio in ultimul meci din Europa League, 1-2 in deplasare. Rennes ocupa ultima pozitie in cadrul acestei grupe, cu un singur punct. Echipa vine dupa o infrangere la limita contra celor de la Dijon, in deplasare, scor 2-1. Ultima victorie a echipei s-a inregistrat contra celor de la Amiens, pe teren propriu, scor 3-1. Ultimul meci din Europa League a fost pierdut in fata CFR-ului, in deplasare, scor 1-0.

Sevilla – Qarabag

Continuam Biletul zilei pauza final – 28.11.2019 cu intalnirea dintre Sevilla si Qarabag, meci ce se va disputa pe Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, incepand cu ora 22:00. Arbitrul acestei partide va fi suedezul Al Hakim. Sevilla ocupa prima pozitie in cadrul acestei grupe, cu 12 puncte si este deja calificata. Echipa vine dupa 3 victorii consecutive, doua dintre ele in campionat, cu Valladolid si Betis. Cea de a treia victorie a echipei a venit contra celor de la Dudelange, in deplasare, scor 2-5. Qarabag vine dupa o infrangere suferita in ultima partida disputata, in campionat, contra celor de la SumQayit, in deplasare, scor 2-1. Ultima victorie a echipei a venit in urma cu 5 partide, contra celor de la Sabail, pe teren propriu, scor 1-0.

AZ Alkmaar – Partizan

Incheiem Biletul zilei pauza final – 28.11.2019 cu intalnirea dintre AZ Alkmaar si Partizan, meci din cadrul etapei cu numarul 5 a grupei. Partida aceasta se va disputa pe Cars Jeans Stadion, din Den Haag, incepand cu ora 19:55. Arbitrul delegat pentru aceasta partida este polonezul D. Stefanski. Alkmaar a ajuns la 6 victorii consecutive in campionat si Europa League. Echipa mai are nevoie de un singur punct pentru a se califica. Ultima victorie a echipei a venit in fata celor de la Utrecht, in deplasare, scor 3-0. Partizan vine dupa doua victorii consecutive, ambele in campionat. Echipa a reusit sa le invinga pe Javor, scor 6-2, si Indjija, acasa, scor 3-0.