Biletul zilei pauza final - 28.02.2020

Biletul zilei pauza final – 28.02.2020

Biletul zilei pauza final – 28.02.2020 este format din 3 evenimente interesante ce se vor disputa in 3 competitii diferite. Mizam pe cate un meci din Liga 1, LaLiga si Ligue 1. Biletul este oferit la casa de pariuri Betano, unde va asteptam sa va inscrieti. Nu uitati sa faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

Sepsi – Poli Iasi

Incepem Biletul zilei pauza final – 28.02.2020 cu intalnirea dintre Sepsi si Poli Iasi, meci din etapa cu numarul 1 din play-out. Partida se va disputa pe Stadionul Municipal, incepand cu ora 18:00. Sepsi vine dupa o remiza obtinuta in ultima partida disputata, contra celor de la Astra Giurgiu, intr-un meci disputat in deplasare si incheiat cu 2-2. O singura victorie are Sepsi in ultimele 5 meciuri, contra celor de la Poli Iasi, adversara de astazi, tot pe teren propriu, scor 1-0. Sepsi are o victorie, doua remize si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri. Poli Iasi vine dupa 4 infrangeri consecutive suferite in ultimele 4 partide disputate, toate in campionat, toate in acest an. Echipa a fost invinsa de Botosani, Craiova, Sepsi si Viitorul.

Sociedad – Valladolid

Continuam Biletul zilei pauza final – 28.02.2020 cu intalnirea dintre Real Sociedad si Valladolid, meci din etapa cu numarul 26 din LaLiga. Partida se va disputa pe Reale Seguros Stadium, incepand cu ora 22:00, avandu-l la centru pe V. Pizarro. Sociedad vine dupa 4 victorii consecutive, doua in campionat si doua in cupa. In campionat, echipa le-a invins pe Valencia si Bilbao, scor 3-0, respectiv 2-1. In Cupa, echipa le-a invins pe Mirandes, scor 2-1, si Real Madrid, scor 3-4. Valladolid vine dupa o victorie la limita in campionat, contra celor de la Espanyol, pe teren propriu, scor 2-1. Echipa a suferit ultima infrangere in ultimul meci disputat in deplasare, cu Granada, scor 2-1. Valladolid are doua victorii, o remiza si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri disputate.

Nimes – Marseille

Incheiem Biletul zilei pauza final – 28.02.2020 cu intalnirea dintre Nimes si Marseille, meci din etapa cu numarul 27 din Ligue 1. Partida se va disputa pe Stade des Costieres, incepand cu ora 21:45, avandu-l la centru pe C. Turpin. Nimes vine dupa o infrangere la limita in ultima partida disputata, contra celor de la Rennes, in deplasare, scor 2-1. Echipa are 4 victorii in ultimele 5 meciuri, invingandu-le pe Angers, Nice, Dijon si Monaco. Marseille vine dupa o infrangere contra celor de la Nantes, pe teren propriu, scor 1-3. Echipa are 3 victorii si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri. Astazi pleaca cu prima sansa la victorie, insa ramane de vazut daca vor reusi sa se impuna.