Biletul zilei pauza final – 27.05.2020

Biletul zilei pauza final – 27.05.2020 este alcatuit din trei evenimente interesante ce vin din Germania. Mizam pe doua evenimente din prima liga si pe un eveniment din liga secunda. Cota finala a biletului este destul de interesanta si este disponibila la casa de pariuri Betano. Recomandarea noastra este sa faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

Augsburg – Paderborn

Incepem Biletul zilei pauza final – 27.05.2020 cu intalnirea dintre Augsburg si Paderborn, meci din etapa cu numarul 28 din Bundesliga. Partida se va disputa pe WWK Arena, incepand cu ora 21:30, avand-o ca favorita la victorie pe formatia gazda. Augsburg vine dupa o victorie obtinuta in ultima partida disputata, contra celor de la Schalke, in deplasare, impunandu-se cu 0-3. Echipa a suferit o infrangere la reluarea campionatului, pe teren propriu, contra celor de la Wolfsburg, scor 1-2. Totusi, Augsburg a castigat partida din tur. Paderborn vine dupa doua remize consecutive obtinute in ultimele doua partide disputate. Echipa a remizat cu Hoffenheim, acasa, scor 1-1, si cu Dusseldorf, in deplasare, scor 0-0. Are si ea 3 infrangeri in ultimele 5 meciuri, iar astazi va avea o deplasare grea. Intalnesc o echipa ce au nevoie de puncte.

RB Leipzig – Hertha

Continuam Biletul zilei pauza final – 27.05.2020 cu intalnirea dintre RB Leipzig si Hertha, meci din etapa cu numarul 28 din Bundesliga. Partida se va disputa pe Red Bull Arena, incepand cu ora 19:30, avand-o ca favorita la victorie pe Leipzig. Gazdele de astazi vin dupa o super victorie obtinuta in ultima partida disputata, contra celor de la Mainz, in deplasare, scor 0-5. Werner a reusit un hattrick si pare a fi in mare forma de la reluarea competitiei. Leipzig s-a impus cu 4-2 in tur, iar astazi are din nou sanse mari sa se impuna. Hertha vine dupa doua victorii consecutive obtinute in ultimele doua partide. A reusit sa o invinga pe Hoffenheim, in deplasare, scor 0-3, si pe Union Berlin, acasa, scor 4-0. Asadar, 7 goluri inscrise in doua meciuri. Astazi ne asteptam la un nou meci deschis.

Hannover – Karlsruher

Incheiem Biletul zilei pauza final – 27.05.2020 cu intalnirea dintre Hannover si Karlsruher, meci din etapa cu numarul 28 din Bundesliga 2. Partida se va disputa pe HDI-Arena, incepand cu ora 19:30, avand-o ca favorita pe formatia gazda. Hannover ivne dupa 3 victorii consecutive, toate in campionat. A reusit sa le invinga pe Kiel, Nurnberg si Osnabruck, inscriind in total 10 goluri. Echipa are o singura infrangere in ultimele 5 meciuri disputate, contra celor de la Bielefeld, in deplasare, scor 1-0. Partida tur s-a incheiat cu 6 goluri, scor 3-3, iar Hannover doreste sa ia toate cele 3 puncte astazi. Karlsruher vine dupa o remiza, cu Bochum, acasa, scor 0-0. Ultima victorie s-a inregistrat contra celor de la Darmstadt, pe teren propriu, scor 2-0. Echipa are doua victorii, o remiza si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri disputate.