Biletul zilei pauza final - 26.08.2020

Biletul zilei pauza final – 26.08.2020

Biletul zilei pauza final – 26.08.2020 este format astazi din doua evenimente ce vin din cadrul preliminariilor din UEFA Champions League. Mizam pe partide ce au o favorita la victorie, pentru a avea sanse mai mari sa bifam un pronostic de tipul pauza final. Va recomandam sa faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

Legia – Omonia

Incepem Biletul zilei pauza final – 26.08.2020 cu intalnirea dintre Legia si Omonia, meci din preliminariile de calificare ale Ligii Campionilor. Partida se va disputa pe Stadion Wojska Polskiego, incepand cu ora 21:00, avandu-l la centru pe N. Verboomen. Legia vine dupa trei victorii consecutive obtinute in ultimele trei partide disputate. Le-a invins pe Rakow, in campionat, scor 1-2, pe Linfield, in turul anterior al preliminariilor, scor 1-0, si le Belchatow, in cupa, scor 1-6. Ultima infrangere a echipei a venit contra celor de la Pogon Szczecin, pe teren propriu, scor 1-2. Legia pleaca cu prima sansa la victorie in acest meci si ar fi o pata de imagine sa fie eliminata de o echipa din Cipru. Omonia vine dupa o remiza obtinuta in ultima partida disputata, contra celor de la Pafos, in deplasare, scor 2-2. Ultima victorie a echipei a venit contra celor de la Ararat-Armenia, in turul anterior al preliminariilor, scor 0-1. Omonia are doua victorii si trei remize in ultimele 5 meciuri disputate.

Celtic – Ferencvaros

Continuam Biletul zilei pauza final – 26.08.2020 cu intalnirea dintre Celtic si Ferencvaros, meci din preliminariile de calificare ale Ligii Campionilor. Partida se va disputa pe Celtic Park, incepand cu ora 21:45, avandu-l la centru pe A. Lindhout. Celtic vine dupa doua victorii obtinute in ultimele doua partide disputate. A invins-o pe Dundee Utd, in deplasare, scor 0-1, dar si pe KR Reykjavik, scor 6-0, in turul anterior al preliminariilor. Echipa din Scotia vine dupa patru victorii si o remiza obtinute in ultimele 5 meciuri disputate. Ferencvaros vine dupa o victorie obtinuta in ultima partida disputata. A invins-o pe Djurgarden, in turul anterior al preliminariilor, pe teren propriu, scor 2-0. Ferencvaros vine dupa trei victorii si doua remize obtinute in ultimele 5 meciuri disputate. Ii va fi foarte greu sa se impuna astazi pe Celtic Park, tinand cont ca scotienii ataca calificarea in grupe anul acesta.