Biletul zilei pauza final – 26.05.2020

Biletul zilei pauza final – 26.05.2020 este alcatuit astazi din trei evenimente, toate venind din prima liga de fotbal a Germaniei, Bundesliga. Avem o cota finala de 3.44, disponibila la casa de pariuri Betano, unde asteptam sa va inscrieti si voi. Nu uitati sa faceti o scurta analiza evenimentelor inainte de a le plasa, pentru a creste sansele de castig.

Leverkusen – Wolfsburg

Incepem Biletul zilei pauza final – 26.05.2020 cu intalnirea dintre Leverkusen si Wolfsburg, meci din etapa cu numarul 28 din Bundesliga. Partida se va disputa pe BayArena, incepand cu ora 21:30, avand-o ca favorita pe formatia gazda. Leverkusen continua parcursul excelent in campionat, apropiindu-se la doar 8 puncte de liderul Bayern. Echipa vine dupa doua victorii de la reluarea campionatului, ambele in deplasare. A reusit sa le invinga pe Monchengladbach, scor 1-3, si pe Bremen, scor 1-4. Wolfsburg vine dupa o infrangere contra celor de la Dortmund, pe teren propriu, scor 0-2. Totusi, de la reluarea campionatului, echipa a reusit sa o invinga pe Augsburg, in deplasare, scor 0-2. Mizam, usor, astazi pe formatia gazda, ce s-a impus in 3 din ultimele 4 intalniri directe.

Bremen – Monchengladbach

Continuam Biletul zilei pauza final – 26.05.2020 cu intalnirea dintre Bremen si Monchengladbach, meci din etapa cu numarul 28 din Bundesliga. Partida se va disputa pe Weserstadion, incepand cu ora 21:30, avand-o usor favorita la victorie pe formatia oaspete. Bremen ocupa un loc ce o va duce in liga secunda, 17, cu 21 de puncte in 26 de meciuri. De partea cealalta, Gladbach ocupa pozitia 5, cu 52 de puncte in 27 de meciuri. Bremen vine dupa o victorie la limita, contra celor de la Freiburg, in deplasare, scor 0-1. Ultima infrangere a echipei a venit contra celor de la Leverkusen, scor 1-4. Monchengladbach vine dupa o infrangere cu Leverkusen, pe teren propriu, scor 1-3. Ultima partida disputata in deplasare i-a adus echipei o victorie cu Frankfurt, scor 1-3.

Frankfurt – Freiburg

Incheiem Biletul zilei pauza final – 26.05.2020 cu intalnirea dintre Frankfurt si Freiburg, meci din etapa cu numarul 28 din Bundesliga. Partida se va disputa pe Commerzbank-Arena, incepand cu ora 21:30, avand-o ca favorita pe formatia gazda. Frankfurt traverseaza o perioada foarte slaba, iar astazi trebuie sa-si dea un restart. Echipa a pierdut categoric ultimele doua partide din campionat, 5-2 cu Bayern si 1-3 cu Monchengladbach. Ultima victorie a echipei a venit in cupa, cu Bremen, pe teren propriu, scor 2-0. Freiburg vine dupa o infrangere la limita, contra celor de la Bremen, acasa, scor 0-1. In prima partida de la reluarea campionatului, echipa a remizat cu RB Leipzig, in deplasare, scor 1-1. Mizam pe formatia gazda in acest meci.

Mai jos aveti biletul zilei de astazi. Mult succes tuturor!