Biletul zilei pauza final – 25.06.2020

Biletul zilei pauza final – 25.06.2020 este alcatuit astazi din trei evenimente, fiecare din cate o competitie diferita. Am selectat cate un meci din Elvetia, Spania si Polonia, formand o cota finala de 3.23, avand o cota finala de 3.32. Va recomandam sa faceti si voi o scurta analiza acestui bilet inainte de a-l plasa.

St. Gallen – Zurich

Incepem Biletul zilei pauza final – 25.06.2020 cu intalnirea dintre St. Gallen si Zurich, meci din etapa cu numarul 25 din Super League. Partida se va disputa pe Kybunpark, incepand cu ora 21:30, avandu-l la centru pe L. Fahndrich. St. Gallen vine dupa o victorie la limita cu Sion, intr-un meci disputat in deplasare, scor 1-2. A fost singurul meci oficial de la reluarea competitiei. Inainte de reluare, au jucat 3 meciuri amicale, castigandu-le pe toate. Le-a invins pe Aarau, Schaffhausen si Wil. Zurich vine dupa o infrangere la limita cu Young Boys, in deplasare, scor 3-2. Fata de St. Gallen, Zurich a disputat 5 meciuri amicale inainte de reluare. Le-a castigat pe toate, invingandu-le pe Schaffhausen, Aarau, Vaduz, Kriens si Wil.

Betis – Espanyol

Continuam Biletul zilei pauza final – 25.06.2020 cu intalnirea dintre Betis si Espanyol, meci din etapa cu numarul 31 din LaLiga. Partida se va disputa pe Estadio Benito Villamarin, incepand cu ora 23:00, avandu-l la centru pe J. Munuera. Betis vine dupa o infrangere la limita suferita in ultima partida, cu Ath. Bilbao, in deplasare, scor 1-0. Betis nu prea se regaseste de la reluarea competitiei, acumuland o remiza si doua infrangeri. Ultima victorie s-a inregistrat cu Real Madrid, in urma cu 4 etape, pe 8 Martie, scor 2-1. Espanyol trage tare pentru a se salva de la retrogradare. Echipa vine dupa o infrangere cu Levante, pe teren propriu, scor 1-3. Ultimul meci din deplasare i-a adus echipei o remiza, cu Getafe, scor 0-0. O singura victorie are Espanyol de la reluarea competitiei, cu Alaves, acasa, scor 2-0.

Slask – Cracovia

Incheiem Biletul zilei pauza final – 25.06.2020 cu intalnirea dintre Slask si Cracovia, meci din etapa cu numarul 32 din Ekstraklasa. Partida se va disputa pe Stadion Miejski we Wroclawiu, incepand cu ora 20:00, avandu-l la centru pe D. Sulikowski. Slask vine dupa o infrangere cu Legia, intr-un meci disputat in deplasare si incheiat cu 2-0. Ultima partida de pe teren propriu i-a adus echipei o victorie categorica, cu LKS Lodz, scor 4-0. Slask are doua victorii, o remiza si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri. Cracovia vine dupa o infrangere la limita cu Jagiellonia, intr-un meci disputat acasa si incheiat cu 1-2. Ultima victorie a echipei a venit in urma cu 3 etape, in deplasare, cu Lechia, scor 1-3. Cracovia are o victorie, o remiza si trei infrangeri in ultimele 5 meciuri disputate.