Biletul zilei pauza final – 24.05.2020

Biletul zilei pauza final – 24.05.2020 este alcatuit astazi din trei evenimente, doua dintre ele venind din Bundesliga si unul din finala cupei Belarusului. Avem o cota finala destul de atractiva si ne asteptam sa fim si astazi castigatori. Cand oferta este mai bogata, avem de unde alege pentru a castiga mai usor.

Mainz – Leipzig

Incepem Biletul zilei pauza final – 24.05.2020 cu intalnirea dintre Mainz si RB Leipzig, meci din etapa cu numarul 27 din Bundesliga. Partida se va disputa pe Opel Arena, incepand cu ora 16:30, avand-o ca favorita la victorie pe formatia oaspete. Mainz se afla la 4 puncte de primul loc retrogradabil, in timp ce Leipzig se lupta in continuare pentru titlu. Mainz vine dupa o remiza obtinuta in ultima partida disputata, contra celor de la Koln, in deplasare, scor 2-2. Leipzig vine dupa o remiza cu Freiburg, obtinuta pe teren propriu, scor 1-1, insa echipa nu-si mai permite pasi gresit. S-a impus in ultima intalnire directa cu scorul de 8-0, adica in partida tur. Astazi nu au voie sa faca un nou pas gresit.

Koln – Dusseldorf

Continuam Biletul zilei pauza final – 24.05.2020 cu intalnirea dintre Koln si Dusseldorf, meci din etapa cu numarul 27 din Bundesliga. Partida se va disputa pe RheinEnergieStadion, incepand cu ora 19:00, avand-o ca favorita la victorie pe formatia gazda. Koln ocupa pozitia cu numarul 11 in clasament si se afla la 6 puncte de un loc in Europa League. Dusseldorf ocupa pozitia cu numarul 16, pozitie de baraj contra unei echipe din liga secunda. Koln vine dupa o remiza cu Mainz, obtinuta pe teren propriu, scor 2-2. De partea cealalta, Dusseldorf a obtinut o remiza alba contra celor de la Paderborn, pe teren propriu. Koln trebuie sa-si ia revansa dupa infrangerea din tur, cand a fost invinsa cu scorul de 2-0.

Brest – BATE

Incheiem Biletul zilei pauza final – 24.05.2020 cu intalnirea dintre Brest si BATE, meci din finala cupei Belarusului. Partida se va disputa pe Dinamo Stadium (Minsk), incepand cu ora 17:00, avandu-l la centru pe A. Kurgheli. Brest vine dupa doua infrangeri suferite in ultimele doua partide disputate. A fost invinsa de catre BATE, pe teren propriu, scor 1-3, si de catre Energetik-BGU, in deplasare, scor 2-1. Ultima victorie a echipei a venit pe teren propriu, in urma cu 3 etape, contra celor de la Din. Minsk, scor 2-1. BATE si-a revenit dupa inceputul mai slab de sezon si continua seria victoriilor consecutive. A ajuns la 6 victorii consecutive, 3 dintre ele castigandu-le fara gol primit. Astazi este favorita la victorie si ma astept sa se impuna.