Biletul zilei pauza final - 23.09.2020

Biletul zilei pauza final – 23.09.2020

Biletul zilei pauza final – 23.09.2020 este format astazi din doua evenimente interesante, venind din competitii diferite. Mizam pe cate un meci din prima liga de fotbal a Ucrainei, dar si din EFL Cup. Avem o cota finala destul de interesanta, disponibila la casa de pariuri Betano. Faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa. Succes!

Rukh Lviv – Shakhtar

Incepem Biletul zilei pauza final – 23.09.2020 cu intalnirea dintre Rukh Lviv si Shakhtar, meci din etapa cu numarul 2 din Premier League (Ucraina). Partida se va disputa pe Arena Lviv, incepand cu ora 19:00, avandu-l la centru pe M. Koziryatskiy. Rukh Lviv vine dupa doua infrangeri consecutive suferite in ultimele doua partide disputate. A fost invinsa de Kolos Kovalivka, acasa, scor 1-2, dar si pe Vorskla, in deplasare, scor 5-2. Ultima victorie a echipei s-a inregistrat in urma cu 3 partide, in fata celor de la Kramatorsk, scor 4-0. De partea cealalta, Shakhtar vine dupa o remiza obtinuta in ultima partida disputata, cu Zorya, in deplasare, scor 2-2. Ultima infrangere a echipei a venit in ultimul meci amical disputat, cu Olimpik Dontesk, scor 1-2. O singura victorie are Shakhtar in ultimele 5 meciuri disputate, cu Kolos Kovalivka, acasa, scor 3-1. Shakhtar s-a impus in ultima intalnire directa, scor 4-1.

Chelsea – Barnsley

Continuam Biletul zilei pauza final – 23.09.2020 cu intalnirea dintre Chelsea si Barnsley, meci din saisprezecimile de finala ale EFL Cup. Partida se va disputa pe Stamford Bridge, incepand cu ora 21:45, avandu-l la centru pe D. Bond. Chelsea este echipa favorita la victorie in acest meci. Echipa vine dupa o infrangere suferita in ultima partida disputata, cu Liverpool, pe teren propriu, scor 0-2. Chelsea a inceput cu dreptul campionatul, reusind o victorie categorica in fata celor de la Brighton, in deplasare, scor 1-3. Echipa antrenata de Lampard vine dupa o victorie, o remiza si trei infrangeri in ultimele 5 meciuri disputate. Barnsley vine dupa o infrangere suferita in ultima partida disputata, cu Reading, in campionat, scor 2-0. Ultima victorie a echipei a venit in turul anterior al competitiei EFL Cup, cu Middlesbrough, in deplasare, scor 0-2. Echipa vine dupa doua victorii si trei infrangeri adunate in ultimele 5 meciuri disputate.