Biletul zilei pauza final – 23.06.2020

Biletul zilei pauza final – 23.06.2020 este format astazi din trei evenimente ce vin din trei competitii diferite. Mizam pe Cehia, Elvetia si Anglia astazi, formand o cota finala de 3.66, disponibila la casa de pariuri Betano, unde va recomandam sa va inscrieti. Nu uitati sa faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

Sparta Praga – Ostrava

Incepem Biletul zilei pauza final – 23.06.2020 cu intalnirea dintre Sparta Praga si Ostrava, meci din etapa cu numarul 2 din play-off-0ul Cehiei. Partida se va disputa pe Generali Ceska pojistovna Arena, incepand cu ora 21:00, avandu-l la centru pe T. Klima. Sparta Praga vine dupa o victorie categorica in ultima etapa de campionat, cu Liberec, acasa, scor 4-1. Echipa a invins-o recent in cupa si pe Plzen, o forta a Cehiei, acasa, scor 2-1. Sparta Praga are 7 victorii consecutive si pare greu de oprit. Ostrava vine dupa o infrangere suferita in ultima partida disputata, cu Slavia Praga, acasa, scor 1-3. Ultimul meci din deplasare i-a adus echipei o remiza alba, contra celor de la Liberec. Ostrava are o victorie, doua remize si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri disputate.

Thun – Young Boys

Continuam Biletul zilei pauza final – 23.06.2020 cu intalnirea dintre Thun si Young Boys, meci din etapa cu numarul 25 din Super League. Partida se va disputa pe Stockhorn Arena, incepand cu ora 21:30, avandu-l la centru pe A. Bieri. Thun vine dupa o infrangere la limita suferita in ultima partida disputata, cu Xamax, in deplasare, scor 2-1. Ultima victorie a echipei a venit cu Kriens, intr-un meci amical, scor 3-0. Echipa de pe ultima pozitie in clasament are doua victorii, doua remize si o infrangere in ultimele 5 meciuri. Young Boys continua lupta la titlu si pleaca cu prima sansa astazi. Echipa vine dupa o victorie in campionat, cu Zurich, acasa, scor 3-2. Au disputat 4 meciuri amicale inainte de reluarea competitiei, castigand 3 dintre ele.

Leicester – Brighton

Incheiem Biletul zilei pauza final – 23.06.2020 cu intalnirea dintre Leicester si Brighton, meci din etapa cu numarul 31 din Premier League. Partida se va disputa pe King Power Stadium, incepand cu ora 20:00, avandu-l la centru pe L. Mason. Leicester vine dupa o remiza obtinuta in ultima partida disputata, cu Watford, in deplasare, scor 1-1. Ultima victorie a echipei a venit contra celor de la Aston Villa, acasa, scor 4-0. Vulpile au doua victorii, o remiza si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri. Brighton vine dupa o victorie in-extremis obtinuta in ultima partida disputata, cu Arsenal, pe teren propriu, scor 2-1. Ultimul meci disputat in deplasare i-a adus echipei o remiza, cu Wolves, in deplasare, scor 0-0. Echipa a inregistrat o victorie, trei remize si o infrangere in ultimele 5 meciuri.