Biletul zilei pauza final – 23.05.2020

Biletul zilei pauza final – 23.05.2020 este alcatuit din trei evenimente interesante ce vin din fotbalul german. Am selectat doua meciuri ce vin din Bundesliga, respectiv un meci din Bundesliga 2. Cota finala a biletului de tipul pauza final de astazi este de 3.69, oferit la casa de pariuri Betano. Recomandarea noastra este sa faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

Wolfsburg – Dortmund

Incepem Biletul zilei pauza final – 23.05.2020 cu intalnirea dintre Wolfsburg si Dortmund, meci din etapa cu numarul 27 din Bundesliga. Partida se va disputa pe Volkswagen Arena, incepand cu ora 16:30, avand-o ca favorita la victorie pe formatia oaspete. Wolfsburg ocupa pozitie de cupe europene in prezent, de aceea trebuie sa-si mentina forma din acest sezon in continuare. Echipa a obtinut o victorie in etapa precedenta, pe terenul celor de la Augsburg, scor 1-2. Totusi, Wolfsburg nu arata prea bine in intalnirile directe, pierzand 4 din ultimele 5 intalniri. Mai mult de atat, echipa n-a mai inscris de 7 meciuri contra celor de la Dortmund. Oaspetii de astazi s-au distrat in etapa anterioara, reusind sa o invinga pe Schalke, pe teren propriu, scor 4-0. Dortmund este in lupta mare pentru titlu cu Bayern, de aceea trebuie sa se impuna astazi.

Bayern – Frankfurt

Continuam Biletul zilei pauza final – 23.05.2020 cu intalnirea dintre Bayern si Frankfurt, meci din etapa cu numarul 27 din Bundesliga. Partida se va disputa pe Allianz Arena, incepand cu ora 19:30, avand-o ca favorita la victorie pe formatia gazda. Bayern este lider in clasament, cu 4 puncte avans fata de locul 2, ocupat de Dortmund. Echipa vine dupa o victorie contra celor de la Union Berlin, in deplasare, scor 0-2. Bayern are o forma foarte buna, neprimind gol in ultimele 5 meciuri disputate, desi a jucat in 3 competitii diferite. De partea cealalta, Frankfurt vine dupa o infrangere categorica suferita in etapa trecuta, cu Monchengladbach, acasa, scor 1-3. Ultima victorie a echipei a venit contra celor de la Bremen, pe teren propriu, scor 2-0.

Darmstadt – St. Pauli

Incheiem Biletul zilei pauza final – 23.05.2020 cu intalnirea dintre Darmstadt si St. Pauli, meci din etapa cu numarul 27 din Bundesliga 2. Partida se va disputa pe Merck-Stadion am Bollenfalltor, incepand cu ora 14:00, avand-o ca favorita la victorie pe formatia gazda. Darmstadt ocupa pozitia cu numarul 7 in clasament, doua pozitii mai sus peste St. Pauli. Echipa gazda a suferit o infrangere in ultima partida disputata, cu Karlsruher, in deplasare, scor 2-0. Ultima victorie s-a inregistrat pe 29 Februarie, cu Heidenheim, acasa, scor 2-0. St. Pauli vine dupa o victorie la limita contra celor de la Nurnberg, acasa, scor 1-0. Echipa a obtinut 3 victorii si doua remize in ultimele 5 meciuri disputate. Totusi, St. Pauli a pierdut 4 din ultimele 5 intalniri directe.