Biletul zilei pauza final - 23.02.2020

Biletul zilei pauza final – 23.02.2020

Biletul zilei pauza final – 23.02.2020 este format din 3 evenimente interesante ce se vor disputa in 3 ligi diferite. Mizam pe cate un meci din Ligue 1, Bundesliga si Liga 1, formand o cota totala de 3.44, disponibila la casa de pariuri Betano. Nu uitati sa faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

PSG – Bordeaux

Incepem Biletul zilei pauza final – 23.02.2020 cu intalnirea dintre PSG si Bordeaux, meci din etapa cu numarul 26 din Ligue 1. Partida se va disputa pe Parc des Princes, incepand cu ora 22:00, avandu-l la centru pe W. Delajod. PSG vine dupa o infrangere suferita in ultima partida disputata, contra celor de la Dortmund, in Champions League, in deplasare, scor 2-1. In campionat, echipa vine dupa o remiza cu 8 goluri, contra celor de la Amiens, intr-un meci disputat in deplasare. PSG a castigat ultimul meci in cupa, contra celor de la Dijon, in deplasare, scor 1-6. Bordeaux vine dupa o remiza contra celor de la Dijon, intr-un meci disputat pe teren propriu si incheiat cu scorul de 2-2. Bordeaux a obtinut ultima victorie contra celor de la Metz, in urma cu doua etape, in deplasare, scor 1-2.

Leverkusen – Augsburg

Continuam Biletul zilei pauza final – 23.02.2020 cu intalnirea dintre Leverkusen si Augsburg, meci din etapa cu numarul 23 din Bundesliga. Partida se va disputa pe BayArena, incepand cu ora 16:30, avandu-l la centru pe S. Jablonski. Leverkusen vine dupa o victorie in Europa League, contra celor de la FC Porto, intr-un meci disputat pe teren propriu si incheiat cu scorul de 2-1. In campionat, Leverkusen vine dupa doua victorii consecutive, cu Union Berlin si Dortmund, scor 2-3, respectiv 4-3. Ultima infrangere a echipei a venit contra celor de la Hoffenheim, intr-un meci disputat in deplasare si incheiat cu scorul de 2-1. Augsburg vine dupa o remiza cu Freiburg, pe teren propriu, scor 1-1. Ultima infrangere a echipei a venit contra celor de la Frankfurt, in deplasare, scor 5-0. Augsburg are o singura victorie in ultimele 5 meciuri, cu Bremen, pe teren propriu, scor 2-1.

Viitorul – Clinceni

Incheiem Biletul zilei pauza final – 23.02.2020 cu intalnirea dintre FC Viitorul si Academica Clinceni, meci din etapa cu numarul 26 din Liga 1. Partida se va disputa pe Stadionul Viitorul, incepand cu ora 16:30. Viitorul vine dupa o remiza contra celor de la CFR Cluj, intr-un meci disputat in deplasare si incheiat cu scorul de 0-0. Ultima infrangere a echipei a venit contra celor de la Universitatea Craiova, pe teren propriu, scor 1-2. Echipa antrenata de Hagi are nevoie de victorie astazi pentru a mai spera la play-off, insa si de jocul rezultatelor. Clinceni vine dupa o infrangere la limita cu Gaz Metan, pe teren propriu, scor 2-3. Echipa are o remiza cu FCSB, in deplasare, scor 0-0. Clinceni este o echipa ce nu reuseste deseori sa invinga pe cineva, iar astazi are o misiune imposibila la Ovidiu.

Mai jos aveti biletul zilei de astazi. Mult succes tuturor!