Biletul zilei pauza final - 22.08.2020

Biletul zilei pauza final – 22.08.2020

Biletul zilei pauza final – 22.08.2020 este format astazi din doua evenimente ce vin din competitii diferite. Am selectat un meci din prima liga de fotbal a Scotiei si un meci din prima liga de fotbal a Norvegiei. Avem o cota finala de 2.89 pentru biletul zilei pauza final de astazi, disponibil la casa de pariuri Betano.

Rangers – Kilmarnock

Incepem Biletul zilei pauza final – 22.08.2020 cu intalnirea dintre Rangers si Kilmarnock, meci din etapa cu numarul 5 din Premiership. Partida se va disputa pe Ibrox Stadium, incepand cu ora 17:00, avandu-l la centru pe K. Clancy. Rangers vine dupa o remiza alba obtinuta in ultima partida disputata, cu Livingston, in deplasare, scor 0-0. Ultimul meci disputat pe teren propriu i-a adus echipei o victorie, cu St. Johnstone, scor 3-0. Ultima infrangere a echipei s-a inregistrat in returul optimilor de finala din Europa League. A fost invinsa de Leverkusen, scor 1-0. Kilmarnock vine dupa o infrangere la limita suferita in ultima partida disputata. A fost invinsa de St. Johnstone, acasa, scor 1-2. Ultima partida disputata in deplasare i-a adus echipei o remiza, cu Ross County, scor 2-2. Kilmarnock vine dupa doua remize si trei infrangeri in ultimele 5 meciuri disputate.

Bodo/Glimt – Start

Continuam Biletul zilei pauza final – 22.08.2020 cu intalnirea dintre Bodo/Glimt si Start, meci din etapa cu numarul 15 din Eliteserien. Partida se va disputa pe Aspmyra Stadion, incepand cu ora 19:00, avandu-l la centru pe T. Skjerven. Bodo/Glimt vine dupa o victorie obtinuta in ultima partida disputata, cu Sandefjord, in deplasare, scor 1-2. Echipa a reusit sa-si castige si ultima partida disputata pe teren propriu, cu Stromsgodset, impunandu-se cu scorul de 3-2. Echipa a inregistrat trei victorii si doua remize in ultimele 5 meciuri disputate. Start vine dupa o victorie la limita obtinuta in ultima partida disputata, cu Valerenga, acasa, scor 2-1. Ultimul meci disputat in deplasare i-a adus echipei o infrangere, cu Kristiansund, scor 3-2. Start a mai piercut cu Molde, scor 5-0, si cu Aalesund, scor 3-2, in ultimele 5 meciuri disputate.