Biletul zilei pauza final – 22.06.2020

Biletul zilei pauza final – 22.06.2020 este format astutazi din trei evenimente, unde mizam pe doua competitii puternice din Europa. Am selectat un meci din Premier League si doua meciuri din Serie A. Avem o cota finala de 3.13, disponibila la casa de pariuri Betano, unde va recomandam sa va inscrieti. Nu uitati sa faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

Manchester City – Burnley

Incepem Biletul zilei pauza final – 22.06.2020 cu intalnirea dintre Manchester City si Burnley, meci din etapa cu numarul 30 din Premier League. Partida se va disputa pe Etihad Stadium, incepand cu ora 22:00, avandu-l la centru pe A. Marriner. Manchester City vine dupa un succes categoric obtinut in prima partida disputata de la reluarea competitiilor. A reusit sa o invinga pe Arsenal, pe teren propriu, scor 3-0. Ultima infrangere a cetatenilor a venit contra celor de la Manchester United, marea rivala impunandu-se acasa, scor 2-0. Man. City are 4 victorii si o infrangere in ultimele 5 meciuri. Burnley vine dupa doua remize consecutive obtinute in ultimele doua partide disputate. Echipa a remizat cu Tottenham, acasa, scor 1-1, si cu Newcastle, in deplasare, scor 0-0. Au inregistrat doar doua victorii in ultimele 5 meciuri disputate.

Lecce – AC Milan

Continuam Biletul zilei pauza final – 22.06.2020 cu intalnirea dintre Lecce si AC Milan, meci din etapa cu numarul 27 din Serie A. Partida se va disputa pe Stadio Via del Mare, incepand cu ora 20:30, avandu-l la centru pe P. Valeri. Lecce vine dupa doua infrangeri consecutive, ambele in campionat. A fost invinsa intr-un mod categoric de Atalanta, pe teren propriu, scor 2-7, dar si de Roma, in deplasare, scor 4-0. Ultima victorie a echipei a venit cu Spal, in urma cu 3 etape, acasa, scor 2-1. Lecce are 3 victorii si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri. AC Milan vine dupa o remiza alba obtinuta in ultima partida disputata, in returul semifinalei cupei, cu Juventus, scor 0-0. Ultima partida din campionat i-a adus echipei o infrangere, cu Genoa, acasa, scor 1-2. AC Milan are o victorie, 3 remize si o infrangere in ultimele 5 meciuri.

Bologna – Juventus

Incheiem Biletul zilei pauza final – 22.06.2020 cu intalnirea dintre Bologna si Juventus, meci din etapa cu numarul 27 din Serie A. Partida se va disputa pe Stadio Renato Dall’Ara, incepand cu ora 22:45, avandu-l la centru pe G. Rocchi. Bologna vine dupa o infrangere suferita in ultima partida disputata, cu Lazio, in deplasare, scor 2-0. Ultima victorie a echipei a venit in urma cu 4 etape, cu AS Roma, in deplasare, scor 2-3. Bologna are doua victorii, o remiza si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri. Juventus vine dupa o infrangere in finala cupei Italiei, cu Napoli, la penalty-uri. Echipa a obtinut si o remiza cu AC Milan, in returul semifinalei cupei, acasa, scor 0-0. Batrana doamna are doua victorii, o remiza si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri.