Biletul zilei pauza final - 21.08.2020

Biletul zilei pauza final – 21.08.2020

Biletul zilei pauza final – 21.08.2020 este format astazi din doua evenimente ce vin din competitii diferite. Am selectat un meci ce vine din prima liga de fotbal a Croatiei si unul ce vine din prima liga de fotbal a Serbiei. Cota finala a biletului este de 2.53, disponibila la casa de pariuri Betano. Va recomandam sa faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

Istra 1961 – Din. Zagreb

Incepem Biletul zilei pauza final – 21.08.2020 cu intalnirea dintre Istra 1961 si Din. Zagreb, meci din etapa cu numarul 2 din 1. HNL. Partida se va disputa pe Stadion Aldo Drosina, incepand cu ora 21:05, avandu-l la centru pe D. Bel. Istra 1961 vine dupa o infrangere suferita in ultima partida disputata, in prima etapa a noului sezon. A fost invinsa de catre Hajduk Split, in deplasare, scor 2-0. Ultima partida disputata pe teren propriu i-a adus echipei o infrangere, cu Orijent, scor 0-1. O singura victorie are echipa in ultimele 5 partide, inregistrata in urma cu 3 meciuri. A reusit sa o invinga pe Orijent, in mansa tur a barajului, scor 0-3. Din. Zagreb vine dupa o victorie categorica obtinuta in ultima partida disputata, cu Lok. Zagreb, intr-un meci disputat pe teren propriu si incheiat cu scorul de 6-0. Ultima partida disputata in deplasare i-a adus echipei o remiza, cu Istra 1961, insa erau deja campioni. Din. Zagreb are trei victorii, o remiza si o infrangere in ultimele 5 meciuri disputate.

Proleter – Steaua Rosie

Continuam Biletul zilei pauza final – 21.08.2020 cu intalnirea dintre Proleter si Steaua Rosie, meci din etapa cu numarul 5 din Super Liga. Partida se va disputa pe Stadion Slana Bara, incepand cu ora 19:00, avandu-l la centru pe D. Colovic. Proleter vine dupa doua remize consecutive obtinute in ultimele doua partide disputate. A remizat cu Metalac, in deplasare, scor 1-1, si cu Backa, acasa, scor 1-1. Ultima victorie a echipei s-a inregistrat contra celor de la Zlatibor Cajetina, in deplasare, scor 0-2. Proleter are doua victorii, doua remize si o infrangere in ultimele 5 meciuri disputate. Steaua Rosie vine dupa o victorie categorica in preliminariile Champions League. A invins-o pe Europa FC, scor 5-0. In campionat, echipa vine dupa 4 victorii consecutive in primele patru etape. A inscris in fiecare meci cate trei goluri, primind doar doua. Le-a invins pe Sp. Subotica, Macva, Radnicki Nis si Novi Pazar.

Mai jos aveti biletul zilei de astazi. Mult succes tuturor!