Biletul zilei pauza final – 21.06.2020

Biletul zilei pauza final – 21.06.2020 este format astazi din trei evenimente ce vin din trei competitii diferite. Mizam pe cate un meci din Austria, Anglia si Spania, formand o cota finala de 3.00. Biletul pauza final de astazi este disponibil la casa de pariuri Betano, unde va recomandam sa va inscrieti. Nu uitati sa faceti si voi o scurta analiza biletului inainte de a-l plasa.

Salzburg – Wolfsberger

Incepem Biletul zilei pauza final – 21.06.2020 cu intalnirea dintre Salzburg si Wolfsberger, meci din etapa cu numarul 28 din Austria. Partida se va disputa pe Red Bull Arena, incepand cu ora 18:00, avandu-l la centru pe R. Schorgenhofer. Salzburg continua sa fie prima in Tipico Bundesliga. Echipa vine dupa o remiza alba obtinuta in ultima partida disputata, contra adversarei de astazi, in deplasare, scor 0-0. Ultimul meci de pe teren propriu i-a adus echipei o victorie frumoasa, cu LASK, impunandu-se cu 3-1. Salzburg a castigat 4 din ultimele 5 etape de campionat, fiind favorita mare la victorie astazi. Wolfsberger vine dupa remiza cu Salzburg, dar inainte de ea a fost invinsa in doua randuri. A pierdut cu Rapid Viena, in deplasare, la limita, scor 2-1, si cu Hartberg, pe teren propriu, scor 2-4. Ultima victorie in campionat a echipei s-a inregistrat in urma cu 5 etape, contra celor de la Sturm Graz, unde s-au impus cu 1-2.

Aston Villa – Chelsea

Continuam Biletul zilei pauza final – 21.06.2020 cu intalnirea dintre Aston Villa si Chelsea, meci din etapa cu numarul 30 din Premier League. Partida se va disputa pe Villa Park, incepand cu ora 18:15, avandu-l la centru pe P. Tierney. Aston Villa vine dupa o remiza alba obtinuta in ultima partida disputata, cu Sheffield United, tot acasa, scor 0-0. Au nevoie de cat mai multe puncte in ultimele etape ramase, fiind pe loc retrogradabil. Villa a suferit 4 infrangeri in ultimele 5 meciuri, 3 in campionat si una in EFL Cup. Partida tur a fost pierduta cu scorul de 2-1, in deplasare. Chelsea vine dupa trei victorii consecutive, in trei „competitii” diferite. Intr-un meci amical, cu Reading, scor 1-0, in Premier League, cu Everton, acasa, scor 4-0, si in FA Cup, cu Liverpool, acasa, scor 2-0. Chelsea a inregistrat trei victorii, o remiza si o infrangere in ultimele 5 meciuri.

Sociedad – Real Madrid

Incheiem Biletul zilei pauza final – 21.06.2020 cu intalnirea dintre Real Sociedad si Real Madrid, meci din etapa cu numarul 30 din LaLiga. Partida se va disputa pe Reale Seguros Stadium, incepand cu ora 23:00, avandu-l la centru pe J. Fernandez. Real Sociedad vine dupa o infrangere suferita in ultima partida disputata, cu Alaves, in deplasare, scor 2-0. Ultimul meci de pe teren propriu i-a adus echipei o remiza, cu Osasuna, scor 1-1. Sociedad a obtintut ultima victorie inainte de suspendarea competitiilor, cu Eibar, in deplasare, scor 1-2. Real Madrid vine dupa o victorie categorica cu Valencia, pe teren propriu, scor 3-0. A reusit sa o invinga si pe Eibar de la reluare, tot pe teren propriu, scor 3-1. Ultima infrangere a echipei a venit intr-un meci cu Betis, in deplasare, scor 2-1.