Biletul zilei pauza final - 20.12.2019

Biletul zilei pauza final – 20.12.2019

Biletul zilei pauza final – 20.12.2019 este format din 3 evenimente interesante ce se vor disputa astazi. Mizam pe 3 campionate urmarite de catre noi, Bundesliga, LaLiga si Liga 1. Cota finala a biletului este destul de atractiva si speram sa o vedem castigatoare. Nu uitati sa faceti si voi o scurta analiza acestui bilet inainte de a-l plasa.

Hoffenheim – Dortmund

Incepem Biletul zilei pauza final – 20.12.2019 cu intalnirea dintre Hoffenheim si Dortmund, meci din cadrul etapei cu numarul 17 a primei ligi de fotbal din Germania. Partida se va disputa pe PreZero Arena, incepand cu ora 21:30, avandu-l la centru pe F. Zwayer. Hoffenheim vine dupa o victorie obtinuta in ultima partida disputata, contra celor de la Union Berlin, intr-un meci disputat in deplasare si incheiat cu scorul de 0-2. Echipa a fost invinsa de catre Augburg, Leipzig si Mainz in ultimele 5 partide. Au mai inregistrat o remiza, cu Dusseldorf, acasa, scor 1-1. Dortmund vine dupa o super remiza cu Leipzig, pe teren propriu, scor 3-3. Ultima victorie a echipei a venit in deplasare cu Mainz, scor 0-4. Dortmund are 4 victorii in ultimele 5 partide disputate.

Eibar – Granada

Continuam Biletul zilei pauza final – 20.12.2019 cu intalnirea dintre Eibar si Granada, meci din cadrul etapei cu numarul 18 din LaLiga. Partida se va disputa pe Estadio Municipal de Ipurua, incepand cu ora 22:00, avandu-l la centru pe P. Fuertes. Eibar vine dupa o victorie obtinuta in ultima partida disputata, contra celor de la Logrones, in cupa, in deplasare, scor 0-5. Ultima infrangere a echipei a venit contra celor de la Getafe, pe teren propriu, scor 0-1. Echipa a suferit 3 infrangeri in ultimele 5 partide disputate. Granada vine dupa o victorie dupa minutele regulamentare, in cupa, contra celor de la L’Hospitalet. Ultimul meci de campionat i-a adus echipei o infrangere, contra celor de la Levante, acasa, scor 1-2. Ultima victorie a venit cu Alaves, acasa, scor 3-0.

Astra – Clinceni

Incheiem Biletul zilei pauza final – 20.12.2019 cu intalnirea dintre Astra si Clinceni, meci din cadrul etapei cu numarul 22. Partida se va disputa pe Stadionul Marin Anastasovici, incepand cu ora 17:30, avandu-l la centru pe M. Barbu. Astra vine dupa o infrangere suferita in ultima partida disputata, contra celor de la CFR Cluj, intr-un meci disputat in deplasare si incheiat cu 2-0. Ultima victorie a echipei a venit cu Craiova, acasa, scor 1-0. Astra a avut 8 victorii consecutive in campionat si a ocupat si pozitia cu numarul 1. Clinceni vine dupa o remiza contra celor de la Botosani, pe teren propriu, scor 1-1. Ultima infrangere a echipei a venit contra celor de la Sepsi, in deplasare, scor 4-0.

• Hoffenheim – Dortmund: 12/12 @ 1.87
  • Eibar – Granada: 1X/1X @ 1.37
  • Astra – Clinceni: 1X/12 @ 1.47