Biletul zilei pauza final - 18.12.2019

Biletul zilei pauza final – 18.12.2019

Biletul zilei pauza final – 18.12.2019 este format din 3 evenimente ce vin din doua campionate puternice din Europa. Mizam astazi pe LaLiga si pe Bundesliga, unde ne asteptam ca spectacolul sa fie la el acasa. Cota finala a biletului este de 4.30 si mi se pare foarte atractiva. Faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

Barcelona – Real Madrid

Incepem Biletul zilei pauza final – 18.12.2019 cu intalnirea dintre Barcelona si Real Madrid, meci din cadrul etapei cu numarul 10 din LaLiga. Partida se va disputa pe Camp Nou, incepand cu ora 21:00, avandu-l la centru pe A. Hernandez. Barcelona vine dupa o remiza cu Real Sociedad, intr-un meci disputat in deplasare si incheiat cu scorul de 2-2. Echipa a obtinut 4 victorii in ultimele 5 partide disputate si traverseaza o perioada buna. Se bate la prima pozitie cu adversara de astazi. Real Madrid vine si ea dupa o remiza, contra celor de la Valencia, cu un gol inscris prin Benzema la ultima faza, scor 1-1. Ultima victorie a echipei a venit contra celor de la Club Brugge, intr-un meci disputat in UEFA Champions League, scor 1-3. Real Madrid vine dupa 3 victorii si doua remize obtinute in ultimele 5 partide disputate.

Monchengladbach – Paderborn

Continuam Biletul zilei pauza final – 18.12.2019 cu intalnirea dintre Monchengladbach si Paderborn, meci din cadrul etapei cu numarul 16 a Bundesligii. Partida se va disputa pe Borussia-Park, incepand cu ora 21:30, avandu-l la centru pe R. Kampka. Gazdele de astazi vin dupa doua infrangeri consecutive suferite in ultimele doua partide disputate, una in campionat, cu Wolfsburg, intr-un meci disputat in deplasare si incheiat cu scorul de 2-1. Cealalta infrangere a venit in Europa League, contra turcilor de la Basaksehir, intr-un meci disputat acasa si incheiat cu scorul de 1-2. Echipa are 3 victorii in ultimele 5 partide disputate. Paderborn vine dupa o remiza obtinuta in ultima partida disputata, contra celor de la Union Berlin, intr-un meci disputat acasa si incheiat cu scorul de 1-1. Ultima victorie a echipei a venit contra celor de la Bremen, in deplasare, scor 0-1.

Leverkusen – Hertha

Incheiem Biletul zilei pauza final – 18.12.2019 cu intalnirea dintre Leverkusen si Hertha, meci din cadrul etapei cu numarul 16 a primei ligi de fotbal din Germania. Partida se va disputa pe BayArena, incepand cu ora 19:30, avandu-l la centru pe B. Dankert. Leverkusen vine dupa doua infrangeri suferite in ultimele doua partide disputate, fiind invinsa de catre Koln, scor 2-0, si de catre Juventus, scor 0-2. Ultima victorie a echipei a venit contra celor de la Schalke, intr-un meci disputat acasa si incheiat cu scorul de 2-1. Hertha vine dupa o victorie la limita obtinuta in ultima partida disputata, contra celor de la Freiburg, intr-un meci disputat acasa si incheiat cu scorul de 1-0. Echipa a inregistrat o victorie, o remiza si 3 infrangeri in ultimele 5 partide disputate.

• Barcelona – Real Madrid: 1X/12 @ 1.57
  • Monchengladbach – Paderborn: 12/12 @ 1.52
  • Leverkusen – Hertha: 12/12 @ 1.80