Biletul zilei pauza final - 18.01.2020

Biletul zilei pauza final – 18.01.2020

Biletul zilei pauza final – 18.01.2020 este format din 3 evenimente si astazi, unde vom miza pe 3 campionate puternice: Premier League, Serie A si LaLiga. Am format o cota de 3.00, disponibila la casa de pariuri Betano, unde va asteptam sa va inscrieti. Nu uitati sa faceti si voi o scurta analiza biletului inainte de a-l plasa.

Manchester City – Crystal Palace

Incepem Biletul zilei pauza final – 18.01.2020 cu intalnirea dintre Manchester City si Crystal Palace, meci din etapa cu numarul 23 din Premier League. Partida se va disputa pe Etihad Stadium, incepand cu ora 17:00, avandu-l la centru pe G. Scott. Manchester City vine dupa o victorie categorica obtinuta in campionat, contra celor de la Aston Villa, in deplasare, scor 1-6. Echipa a reusit sa castige in ambele cupe ale Angliei, invingandu-le pe Manchester United, in EFL, scor 1-3, si pe Port Vale, in FA Cup, scor 4-1. De partea cealalta, Crystal Palace vine dupa o remiza cu Arsenal, pe teren propriu, scor 1-1. Echipa a inregistrat o victorie, 3 remize si o infrangere in ultimele 5 meciuri disputate.

Lazio – Sampdoria

Continuam Biletul zilei pauza final – 18.01.2020 cu intalnirea dintre Lazio si Sampdoria, meci din etapa cu numarul 20 din Serie A. Partida se va disputa pe Stadio Olimpico, incepand cu ora 16:00, avandu-l la centru pe D. Chiffi. Lazio vine dupa o victorie in Cupa, contra celor de la Cremonese, scor 4-0. Chiar daca a fost eliminata din Europa League, Lazio se bate in continuare la campionat. Echipa a ajuns la 10 victorii consecutive in campionat. Sampdoria vine dupa o victorie categorica contra celor de la Brescia, pe teren propriu, scor 5-1. Echipa a suferit ultima infrangere contra celor de la Juventus, tot in campionat, pe teren propriu, scor 1-2.

Eibar – Atletico Madrid

Incheiem Biletul zilei pauza final – 18.01.2020 cu intalnirea dintre Eibar si Atletico Madrid, meci din etapa cu numarul 20 din LaLiga. Partida se va disputa pe Estadio Municipal de Ipurua, incepand cu ora 22:00, avandu-l la centru pe J. Manzano. Eibar vine dupa o victorie la limita contra celor de la Cacereno, in deplasare, scor 1-2. Ultima partida disputata in campionat i-a adus echipei o infrangere cu Valencia, in deplasare, scor 1-0. Atletico Madrid vine dupa infrangerea in finala Supercupei Spaniei, contra celor de la Real Madrid, scor 1-0. Echipa a reusit sa castige 4 din ultimele 5 meciuri disputate si s-au calificat si in primavara Champions League.