Biletul zilei pauza final - 16.12.2019

Biletul zilei pauza final – 16.12.2019

Biletul zilei pauza final – 16.12.2019 este format din doua evenimente interesante ce se vor disputa astazi. Am selectat un meci din Liga 1 si un meci din Serie A, ambele avand doua cote atractive. Puteti juca cele doua ponturi de pe biletul zilei si separat, deoarece au cota mare. Nu uitati sa faceti si voi o scurta analiza evenimentelor.

CFR Cluj – Astra Giurgiu

Incepem Biletul zilei pauza final – 16.12.2019 cu intalnirea dintre CFR Cluj si Astra Giurgiu, meci din cadrul etapei cu numarul 21 a primei ligi de fotbal din Romania. Partida se va disputa pe Stadionul Dr. Constantin Radulescu, incepand cu ora 20:00. CFR Cluj vine dupa o victorie obtinuta in ultima partida disputata, in Europa League, contra celor de la Celtic, scor 2-0, calificandu-se astfel in primavara europeana. Ultima infrangere a echipei a venit in ultima deplasare, contra celor de la FC Botosani, intr-un meci incheiat cu scorul de 2-1. Echipa vine dupa doua victorii, o remiza si doua infrangeri in ultimele 5 partide disputate. Astra Giurgiu vine dupa 6 victorii consecutive, respectiv 8 victorii consecutive in campionat. Echipa a castigat ultimele 3 meciuri cu 1-0, contra celor de la Craiova, Viitorul si Gaz Metan Medias. Ultima infrangere a echipei a venit cu Sepsi, in Cupa Romaniei, scor 4-2.

Cagliari – Lazio

Continuam Biletul zilei pauza final – 16.12.2019 cu intalnirea dintre Cagliari si Lazio, meci din cadrul etapei cu numarul 16 a campionatului Serie A. Partida se va disputa pe Sardegna Arena, incepand cu ora 21:45. Cagliari vine dupa o remiza obtinuta in ultima partida disputata, contra celor de la Sassuolo, intr-un meci disputat in deplasare si incheiat cu scorul de 2-2. Echipa a obtinut 3 victorii in ultimele 3 meciuri disputate acasa, cu Sampdoria (cupa/campionat) si cu Fiorentina. Au un inceput de sezon foarte bun si cu siguranta le vor pune probleme celor de la Lazio. Oaspetii vin dupa o infrangere in Europa League, contra celor de la Rennes, in deplasare, scor 2-0. In campionat, echipa vine dupa o victorie importanta, contra celor de la Juventus, pe teren propriu, scor 3-1. Lazio vine dupa 4 victorii in ultimele 5 partide disputate.

• CFR Cluj – Astra Giurgiu: X2/1X @ 2.15
  • Cagliari – Lazio: 12/12 @ 1.90