Biletul zilei pauza final - 14.12.2019

Biletul zilei pauza final – 14.12.2019

Biletul zilei pauza final – 14.12.2019 este  format din doua evenimente interesante ce se vor disputa astazi. Am selectat un meci ce vine din prima liga de fotbal a Romaniei si unul ce vine din prima liga de fotbal a Spaniei. Speram sa bifam castigator si acest bilet. Nu uitati sa faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

Craiova – Voluntari

Incepem Biletul zilei pauza final – 14.12.2019 cu intalnirea dintre Craiova si Voluntari, meci din cadrul etapei cu numarul 21 a primei ligi de fotbal din Romania. Partida se va disputa pe Ion Oblemenco, incepand cu ora 20:00. Craiova vine dupa o infrangere la limita suferita in ultima partida disputata, contra celor de la Astra, in deplasare, scor 1-0. Ultima victorie a echipei a venit in ultimul meci disputat pe teren propriu, contra celor de la Botosani, scor 3-0. Craiova vine dupa 3 victorii si doua infrangeri in ultimele 5 partide disputate. Voluntari vine dupa doua infrangeri consecutive, ambele in campionat, una cu Viitorul, scor 1-2, si una cu Gaz Metan, scor 1-0. Ultimul rezultat pozitiv obtinut de Voluntari a venit pe terenul celor de la Poli Iasi, unde au obtinut o remiza, scor 2-2.

Sociedad – Barcelona

A doua selectie de pe Biletul zilei pauza final – 14.12.2019 vine din prima liga de fotbal a Spaniei, unde am selectat intalnirea dintre Real Sociedad si Barcelona. Partida vine din etapa cu numarul 17 si se va disputa pe Reale Seguros Stadium, incepand cu ora 17:00, avandu-l la centru pe J. A. Rojas. Sociedad vine dupa o remiza obtinuta in ultima partida disputata, contra celor de la Valladolid, in deplasare, scor 0-0. Ultima victorie a echipei a venit contra celor de la Eibar, pe teren propriu, scor 4-1. Echipa a inregistrat o victorie, doua remize si doua infrangeri in ultimele 5 partide disputate. Barcelona vine dupa 7 victorii consecutive, in campionat, Champions League si amicale. Ultima victorie a venit pe terenul celor de la Inter, in Champions League, intr-un meci tratat cu rezervele si castigat cu scorul de 1-2.

• Craiova – Voluntari: 1/1 @ 1.90
  • Sociedad – Barcelona: 1X/X2 @ 2.40