Biletul zilei pauza final - 14.08.2020

Biletul zilei pauza final – 14.08.2020

Biletul zilei pauza final – 14.08.2020 este format astazi din doua evenimente ce vin din competitii diferite. Am selectat un meci din prima liga de fotbal a Bulgariei si un meci din prima liga de fotbal a Serbiei. Cota finala a biletului pauza final de astazi este de 3.79, disponibila la casa de pariuri Betano.

Ludogorets – Slavia Sofia

Incepem Biletul zilei pauza final – 14.08.2020 cu intalnirea dintre Ludogorets si Slavia Sofia, meci din etapa 2 din Parva Liga. Partida se va disputa pe Huvempharma Arena, incepand cu ora 20:00, avandu-l la centru pe D. Draganov. Ludogorets vine dupa doua infrangeri consecutive suferite in ultimele doua partide disputate. A fost invinsa in prima etapa de campionat, de Botev Vratsa, in deplasare, scor 3-1, dar si pe Lok. Plovdiv, in Supercupa, scor 0-1. O singura victorie are echipa in ultimele 5 meciuri, cu Levski, acasa, scor 3-0. Slavia Sofia vine dupa o remiza obtinuta in ultima partida disputata, cu Cherno More, acasa, scor 1-1. Echipa a reusit sa castige doua meciuri in ultimele 5 meciuri disputate. Le-a invins pe Botev Plovdiv, acasa, scor 2-1, dar si pe Ludogorets, tot acasa, scor 3-1. Astazi, Slavia Sofia pleaca cu a doua sansa la victorie.

Steaua Rosie – Subotica

Continuam Biletul zilei pauza final – 14.08.2020 cu intalnirea dintre Steaua Rosie si Subotica, meci din etapa cu numarul 4 din Serbia, Super Liga. Partida se va disputa pe Stadion Rajko Mitic, incepand cu ora 20:00, avandu-l la centru pe N. Simovic. Steaua Rosie vine dupa trei victori consecutive obtinute in primele trei etape de campionat. A reusit sa le invinga pe Macva, Radnicki Nis si Novi Pazar, pe toate cu acelasi scor, 3-0, doua meciuri fiind disputate acasa si unul in deplasare. Ultima infrangere a celor de la Steaua Rosie s-a inregistrat in urma cu 9 partide, contra celor de la TSC Backa Topola, in campionat, in deplasare, scor 2-1. Subotica vine si ea dupa trei victorii obtinute in primele trei etape de campionat. Le-a invins pe Metalac, acasa, scor 4-1, Backa, in deplasare, scor 1-3, si Zlatibor Cajetina, acasa, scor 3-0. Ultima infrangere a echipei s-a inregistrat in urma cu 4 partide, intr-un meci amical, cu Rad, scor 1-0.