Biletul zilei pauza final - 14.02.2020

Biletul zilei pauza final – 14.02.2020

Biletul zilei pauza final – 14.02.2020 este format din 3 evenimente interesante ce se vor disputa astazi in 3 competitii diferite. Mizam pe cate un meci din Bundesliga, Ligue 1 si Liga 1. Am format o cota atractiva, de 3.35, disponibila la casa de pariuri Betano, unde va asteptam sa va inscrieti. Nu uitati sa faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

Dortmund – Frankfurt

Incepem Biletul zilei pauza final – 14.02.2020 cu intalnirea dintre Dortmund si Frankfurt, meci din etapa cu numarul 22 din Bundesliga. Partida se va disputa pe Signal Iduna Park, incepand cu ora 21:30, avandu-l la centru pe D. Bankert. Dortmund vine dupa doua infrangeri consecutive, una cu Leverkusen, in campionat, scor 4-3, si una cu Bremen, in cupa, scor 3-2. Ultima victorie a echipei a venit contra celor de la Union Berlin, acasa, scor 5-0. Dortmund a inscris 20 de goluri in ultimele 5 meciuri. Frankfurt vine dupa o victorie cu Augsburg, acasa, scor 5-0. Echipa are 4 victorii in ultimele 5 meciuri, dintre care doua contra celor de la Leipzig.

Monaco – Montpellier

Continuam Biletul zilei pauza final – 14.02.2020 cu intalnirea dintre Monaco si Montpellier, meci din etapa cu numarul 25 din Ligue 1. Partida se va disputa pe Stade Louis II, incepand cu ora 21:45, avandu-l la centru pe R. Buquet. Monaco vine dupa doua victorii consecutive, ambele in Ligue 1. Echipa a reusit sa le invinga pe Amiens, in deplasare, scor 1-2, si pe Angers, acasa, scor 1-0. Ultima infrangere a echipei s-a inregistrat contra celor de la Nimes, in campionat, in deplasare, scor 3-1. Montpellier vine dupa o victorie la limita cu St. Etienne, acasa, scor 1-0. Echipa are doua infrangeri in ultimele 4 partide, una cu PSG, scor 5-0, si  una cu Belfort, in cupa, scor 1-0. Montpellier pleaca astazi cu a doua sansa la victorie.

CFR Cluj – Viitorul

Incheiem Biletul zilei pauza final – 14.02.2020 cu intalnirea dintre CFR Cluj si Viitorul, meci din etapa cu numarul 25 din Liga 1. Partida se va disputa pe Stadionul Dr. Constantin Radulescu, incepand cu ora 20:00, avandu-l la centru pe R. M. Petrescu. CFR Cluj vine dupa o remiza alba in ultima partida, cu Gaz Metan Medias, in deplasare, scor 0-0. Ultima victorie a campioanei Romaniei a venit contra celor de la FCSB, acasa, scor 1-0. De partea cealalta, Viitorul vine dupa o infrangere la limita cu Craiova, pe teren propriu, scor 1-2, dupa ce au reusit sa deschida scorul. Ultima victorie a echipei a venit in ultimul meci disputat in deplasare, cu Poli Iasi, scor 1-2.

• Dortmund – Frankfurt: 12/12
  • Monaco – Montpellier: 1X/12
  • CFR Cluj – Viitorul: 1X/1X