Biletul zilei pauza final - 13.08.2020

Biletul zilei pauza final – 13.08.2020

Biletul zilei pauza final – 13.08.2020 este format astazi din doua evenimente ce vin din competitii diferite. Am selectat un meci din sferturile de finala UEFA Champions League si un meci din play-off-ul de promovare in LaLiga. Cota finala este destul de atractiva si este disponibila la casa de pariuri Betano. Succes!

RB Leipzig – Atletico Madrid

Incepem Biletul zilei pauza final – 13.08.2020 cu intalnirea dintre RB Leipzig si Atletico Madrid, meci din sferturile de finala din Liga Campionilor. Partida se va disputa pe Estadio Jose Alvalade, incepand cu ora 22:00, avandu-l la centru pe S. Marciniak. RB Leipzig vine dupa o remiza obtinuta in ultima partida disputata, una amicala, cu Wolfsburg, scor 1-1. Ultima victorie a echipei s-a inregistrat in urma cu doua partide, in ultima etapa din Bundesliga, cu Augsburg, scor 1-2. Ultima infrangere s-a inregistrat in urma cu 3 partide, cu Borussia Dortmund, scor 0-2. Atletico Madrid vine dupa o remiza obtinuta in ultima etapa de campionat, cu Real Sociedad, acasa, scor 1-1. Ultima partida disputata in deplasare i-a adus echipei o victorie, cu Getafe, scor 0-2. Echipa a inregistrat trei victorii si doua remize in ultimele 5 meciuri disputate.

Girona – Almeria

Continuam Biletul zilei pauza final – 13.08.2020 cu intalnirea dintre Girona si Almeria, meci din play-off-ul de promovare in LaLiga. Partida se va disputa pe Estadio Municipal de Montilivi, incepand cu ora 20:30, avandu-l la centru pe I. J. Villanueva. Girona vine dupa o infrangere suferita in ultima partida disputata, cu Alcorcon, in deplasare, scor 2-0. Ultimul meci disputat pe teren propriu i-a adus echipei o victorie, cu Cadiz, scor 2-1. Girona a inregistrat doua victorii, doua remize si o infrangere in ultimele 5 meciuri disputate. Almeria vine dupa o remiza alba obtinuta in ultima partida disputata, cu Malaga, acasa, scor 0-0. Ultimul meci disputat in deplasare i-a adus echipei o infrangere, cu Ponferradina, scor 2-1. O singura victorie are Almeria in ultimele 5 meciuri disputate, cu Vallecano, scor 3-2.

• RB Leipzig – Atletico Madrid: X2/X2
  • Girona – Almeria: 1X/12