Biletul zilei pauza final - 12.09.2020

Biletul zilei pauza final – 12.09.2020

Biletul zilei pauza final – 12.09.2020 este format astazi din doua evenimente ce vin din cadrul aceleiasi competitii, Premier League. Mizam pe meciuri ce au o favorita la victorie, pentru a creste sansele de castig la un astfel de bilet. Biletul este disponibil la casa de pariuri Betano, insa, inainte de a-l plasa, va recomandam sa faceti si voi o scurta analiza.

Fulham – Arsenal

Incepem Biletul zilei pauza final – 12.09.2020 cu intalnirea dintre Fulham si Arsenal, meci din prima etapa din Premier League. Partida se va disputa pe Craven Cottage, incepand cu ora 14:30, avandu-l la centru pe C. Kavanagh. Fulham vine dupa victoria obtinuta in finala play-off-ului pentru promovare in Premier League. A reusit sa o invinga pe Brentford, dupa prelungiri, scor 1-2, in timpul regulamentar fiind 0-0. Ultima infrangere a celor de la Fulham s-a inregistrat contra celor de la Cardiff. S-a disputat atunci meciul retur din faza semifinalei play-off-ului, scor 1-2, insa Fulham s-a impus in tur cu 2-0. Fulham vine dupa trei victorii, o remiza si o infrangere adunate in ultimele 5 meciuri disputate. Va fi greu sa se reacomodeze in Premier League, competitie din care a lipsit un sezon. Arsenal vine dupa o victorie intr-un meci amical, contra celor de la QPR, scor 4-3. Echipa antrenata de Arteta a reusit sa castige si primul trofeu al sezonului, Supercupa Angliei. A invins-o pe Liverpool, la loviturile de departajare, scorul in timpul regulamentar fiind 1-1. Arsenal arata ca o echipa inchegata si gata-gata sa puna probleme in acest sezon.

Liverpool – Leeds

Continuam Biletul zilei pauza final – 12.09.2020 cu intalnirea dintre Liverpool si Leeds, meci din prima etapa din Premier League. Partida se va disputa pe Anfield, incepand cu ora 19:30, avandu-l la centru pe M. Oliver. Evident, cormoranii pleaca cu prima sansa in acest meci, intalnind o nou-promovata. Liverpool a facut spectacol in ultimul meci de pregatire dinaintea startului noului sezon. A invins-o cu 7-2 pe Blackpool. Primul meci oficial al noului sezon a fost pierdut de cormorani. Este vorba de Supercupa pierduta in fata tunarilor, aminitita mai sus. Liverpool cauta sa cucereasca un nou titlu in acest sezon, desi lucrurile par sa fie mai grele. De partea cealalta, Leeds vine dupa 6 victorii consecutive obtinute in ultimele 6 meciuri disputate in Championship. A reusit sa le invinga pe Charlton, Derby, Barnsley, Swansea, Stoke si Blackburn. Echipa a aratat foarte bine pe finalul de sezon din Championship. Astazi vorbim de Premier League, o competitie foarte puternica. Ramane de vazut cum se vor acomoda dupa o foarte lunga pauza.