Biletul zilei pauza final - 11.03.2020

Biletul zilei pauza final – 11.03.2020

Biletul zilei pauza final – 11.03.2020 este format din doua evenimente ce vin din Liga Campionilor, PSG – Dortmund si Liverpool – Atletico. Am selectat aceste doua meciuri atractive, formand o cota de 3.05, disponibila la casa de pariuri Betano. Nu uitati sa faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

PSG – Dortmund

Incepem Biletul zilei pauza final – 11.03.2020 cu intalnirea dintre PSG si Dortmund, meci din returul optimilor din Champions League. Partida se va disputa pe Parc des Princes, incepand cu ora 22:00. PSG vine dupa un succes in Cupa Frantei, contra celor de la Lyon, in deplasare, scor 1-5. In campionat, PSG a reusit sa castige ultimele doua meciuri, inscriind in total 8 goluri, 4-0 cu Dijon si 4-3 cu Bordeaux. Ultima infrangere a echipei a venit in partida tur contra celor de la Dortmund, in deplasare, scor 2-1. De partea cealalta, Borussia vine dupa o victorie in fata altei echipe Borussia, Monchengladbach, in deplasare, scor 1-2. Pe teren propriu, Dortmund a castigat la limita ultimul meci, contra celor de la Freiburg, scor 1-0. Cu 5 victorii consecutive in doua competitii, Dortmund se deplaseaza astazi pentru a-si apara rezultatul din tur.

Liverpool – Atletico

Continuam Biletul zilei pauza final – 11.03.2020 cu intalnirea dintre Liverpool si Atletico, meci din returul optimilor din Champions League. Partida se va disputa pe Anfield, incepand cu ora 22:00. Liverpool vine dupa o victorie la limita in ultima partida disputata, contra celor de la Bournemouth, scor 2-1. Echipa a suferit 3 infrangeri in ultimele 5 meciuri, contra celor de la Chelsea, Watford si Atletico Madrid, toate in 3 competitii diferite. Cu doua victorii in ultimele 5 meciuri, baietii lui Kloop au nevoie astazi de un moral bun si de spirit de echipa pentru a putea invinge. Este foarte important ca Atletico sa nu inscrie diseara, pentru a-i ajuta si mai mult pe cormorani in cursa de revenire. Totusi, Atletico este cunoscuta pentru gestionarea rezultatelor. Ramane de vazut daca-i va reusi lui Simeone si in acesta seara. Atletico vine dupa 3 remize in ultimele 5 meciuri, 2-2 Sevilla, 1-1 Espanyol, 2-2 Valencia. Doua victorii are echipa in 5 meciuri, cat Liverpool, 3-1 Villarreal si 1-0 Liverpool.

• PSG – Dortmund: 1X/12
  • Liverpool – Atletico: 12/12