Biletul zilei pauza final – 10.06.2020

Biletul zilei pauza final – 10.06.2020 este format astazi din trei evenimente ce vin din trei competitii diferite. Mizam pe cate un meci din Germania, Austria si Republica Ceha, formand o cota finala de 3.24, disponibila la casa de pariuri Betano. Va recomandam sa faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

Bayern – Frankfurt

Incepem Biletul zilei pauza final – 10.06.2020 cu intalnirea dintre Bayern si Frankfurt, meci din semifinalele DFB Pokal. Castigatoarea dintre cele doua o va intalni pe Leverkusen, in finala. Bayern vine chiar dupa o victorie cu Leverkusen, in deplasare, unde s-au impus cu 2-4. Ultimul meci disputat de campioana pe teren propriu i-a adus o alta victorie clara, cu Dusseldorf, scor 5-0. Bayern a castigat toate meciurile disputate de la reluarea competitiilor. Frankfurt vine dupa o infrangere pe teren propriu, cu Mainz, scor 0-2. Ultima victorie a echipei a venit contra celor de la Bremen, intr-un meci disputat in deplasare si incheiat cu 0-3. Echipa a inregistrat doua victorii, o remiza si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri disputate.

Sturm Graz – Salzburg

Continuam Biletul zilei pauza final – 10.06.2020 cu intalnirea dintre Sturm Graz si Salzburg, meci din Tipico Bundesliga, Austria. Partida se va disputa pe Merkur-Arena, incepand cu ora 21:30, avandu-l la centru pe H. Lechner. Sturm Graz vine dupa doua infrangeri consecutive, ambele in campionat. A fost invinsa de catre Rapid Viena, in deplasare, scor 4-0, dar si de catre Wolfsberger, acasa, scor 1-2. Echipa a inregistrat trei remize si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri disputate. De partea cealalta, Salzburg vine dupa trei victorii consecutive, doua in campionat si una in cupa. A reusit sa le invinga pe Hartberg si Rapid Viena, scor 0-6, respectiv 2-0, in campionat, si pe A. Lustenau in cupa, scor 5-0.

Sparta Praga – Opava

Incheiem Biletul zilei pauza final – 10.06.2020 cu intalnirea dintre Sparta Praga si Opava, meci din etapa cu numarul 29 din 1. Liga, Republica Ceha. Partida se va disputa pe Generali Ceska pojistovna Arena, incepand cu ora 19:00, avandu-l la centru pe E. Marek. Sparta Praga vine dupa trei victorii consecutive, toate in campionat. A reusit sa le invinga pe Bohemians 1905, scor 0-1, Teplice, scor 3-0, si Karvina, scor 1-4. Ultima infrangere a echipei a venit contra celor de la Plzen, scor 1-2. Opava vine dupa o remiza contra celor de la Slovacko, pe teren propriu, scor 1-1. Echipa a suferit o infrangere contra celor de la Bohemians 1905, in urma cu doua etape, scor 0-1. Opava a inregistrat 4 remize in ultimele 5 meciuri disputate.