Biletul zilei pauza final - 08.11.2019

Biletul zilei pauza final – 08.11.2019

Biletul zilei pauza final – 08.11.2019 este format din 3 evenimente interesante ce se vor disputa astazi, in 3 campionate diferite. Am selectat cate un meci din Liga 1, LaLiga si Bundesliga, formand o cota de aproximativ 4. Recomandarea noastra este sa analizati fiecare eveniment in parte inainte de a plasa.

Astra – Voluntari

Incepem Biletul zilei pauza final – 08.11.2019 cu intalnirea dintre Astra Giurgiu si FC Voluntari, meci din cadrul etapei cu numarul 16 a primei ligi de fotbal din Romania. Partida se va disputa pe Stadionul Marin Anastasovic, incepand cu ora 18:00, avandu-l la centru pe L. Rusandu.  Astra vine dupa un succes categoric obtinut pe teren propriu, in ultima partida disputata, contra celor de la Poli Iasi, scor 4-0. Ultima infrangere a echipei a venit contra celor de la Sepsi, in Cupa Romaniei, scor 4-2. Astra vine dupa 3 victorii, o remiza si o infrangere in ultimele 5 partide disputate. Voluntari vine dupa doua infrangeri consecutive, una in Liga 1, cu Botosani, scor 1-2, si una in Cupa, 1-4 cu Craiova. Cred ca Astra nu va pierde acest meci.

Real Sociedad – Leganes

Continuam Biletul zilei pauza final – 08.11.2019 cu intalnirea dintre Real Sociedad si Leganes, meci din cadrul etapei cu numarul 11 a primei ligi de fotbal din Spania. Partida se va disputa pe Reale Seguros Stadium, din San Sebastian, incepand cu ora 22:00. Arbitrul acestei partide va fi spaniolul J. Munuera. Sociedad vine dupa o victorie la limita obtinuta in ultima partida disputata, 1-2 cu Granada, in deplasare. Ultima infrangere a echipei a venit contra celor de la Levante, pe teren propriu, scor 1-2. Leganes vine dupa doua infrangeri consecutive suferite in ultimele doua partide, 1-2 cu Eibar si 5-0 cu Real Madrid. O singura victorie a inregistrat Leganes in ultimele 5 meciuri, 1-0 cu Mallorca.

Koln – Hoffenheim

Incheiem Biletul zilei pauza final – 08.11.2019 cu intalnirea dintre Koln si Hoffenheim, meci din cadrul etapei cu numarul 11 a primei ligi de fotbal din Germania. Partida se va disputa pe RheinEnergieStadion, incepand cu ora 21:30, avandu-l la centru pe germanul R. Kampka. Koln vine dupa 3 infrangeri consecutive suferite in ultimele 3 partide disputate, doua in campionat si una in cupa. Echipa a fost invinsa de Dusseldorf, Saarbrucken si Mainz, toate meciurile fiind disputate in deplasare. De partea cealalta, Hoffenheim traverseaza o perioada foarte buna, venind dupa 5 victorii consecutive, in campionat si cupa. Echipa a obtinut victoria sezonului contra celor de la Bayern, in deplasare, scor 1-2.