Biletul zilei pauza final - 08.09.2020

Biletul zilei pauza final – 08.09.2020

Biletul zilei pauza final – 08.09.2020 este format astazi din doua evenimente atractive ce vin din calificarile pentru Campionatul European U21. Mergem pe mana favoritelor astazi, pe care nu le vedem facand un pas gresit. Totusi, va recomandam sa faceti si voi o scurta analiza evenimentelor inainte de a plasa.

Olanda U21 – Norvegia U21

Incepem Biletul zilei pauza final – 08.09.2020 cu intalnirea dintre Olanda U21 si Norvegia U21, meci din calificarile CE U21. Partida se va disputa pe Yanmar Stadion, incepand cu ora 21:00, avandu-l la centru pe K. Abed. Olanda U21 ocupa prima pozitie in cadrul grupei 7, cu 15 puncte adunate in cele 5 meciuri disputate. Au 5 victorii in 5 meciuri, cu un golaveraj de 26-3. Echipa vine dupa o victorie categorica in fata celor de la Belarus U21, in deplasare, scor 0-7. Ultima partida disputata pe teren propriu i-a adus echipei o victorie in fata Angliei U21, scor 2-1. Olanda le-a mai invins pe Gibraltar U21, Norvegia U21, Portugalia U21 si Cipru U21. Norvegia U21 ocupa pozitia cu numarul 3 in cadrul grupei 7. Echipa a inregistrat 3 victorii, o remiza si doua infrangeri, avand un golaveraj de 13-10. Norvegia U21 vine dupa o victorie categorica obtinuta in ultima partida disputata, contra celor de la Gibraltar U21, acasa, scor 6-0. Ultima infrangere a echipei s-a inregistrat in fata celor de la Portugalia U21, in deplasare, scor 2-3. Norvegia U21 a pierdut ultimele 3 intalniri directe cu Olanda U21.

Malta U21 – Romania U21

Continuam Biletul zilei pauza final – 08.09.2020 cu intalnirea dintre Malta U21 si Romania U21, meci din calificarile CE U21. Partida se va disputa pe Centenary Stadium, incepand cu ora 19:00, avandu-l la centru pe G. Bogar. Malta U21 vine dupa patru infrangeri consecutive suferite in ultimele 4 partide disputate. A fost invinsa de catre Irlanda de Nord U21, scor 0-2, Danemarca U21 ,scor 5-1, Finlanda U21, scor 4-0, si Ucraina U21, scor 4-0. Ultimul rezultat pozitiv al echipei s-a inregistrat in urma cu 5 partide, in fata celor de la Irlanda de Nord U21, in deplasare, scor 0-0. Romania U21 ocupa pozitia cu numarul 2 in clasament, cu 13 puncte in 4 meciuri disputate. Au inregistrat 4 victorii, o remiza si o infrangere, avand un golaveraj de 14-4. Nationala de tineret a Romaniei vine dupa un succes in fata Finlandei U21, in deplasare, scor 1-3. Ultima infrangere a echipei s-a inregistrat in prima etapa a acestei grupe, in fata Danemarcei, in deplasare, scor 2-1. Romania U21 s-a impus in toate intalnirile directe disputate pana in prezent.

Mai jos aveti biletul zilei de astazi. Mult succes tuturor!