Biletul zilei pauza final - 06.08.2020

Biletul zilei pauza final – 06.08.2020

Biletul zilei pauza final – 06.08.2020 este format astazi din trei evenimente ce vin din competitii diferite. Am selectat cate un meci din China, Elvetia si Europa League, formand o cota finala atractiva. Va recomandam sa faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa. Biletul este disponibil la casa de pariuri Betano.

Tianjin Teda – Beijing Guoan

Incepem Biletul zilei pauza final – 06.08.2020 cu intalnirea dintre Tianjin Teda si Beijing Guoan, meci din etapa 3 din Super League. Partida se va disputa pe Suzhou Sports Centre, incepand cu ora 13:00, avand-o ca favorita pe formatia oaspete. Tianjin Teda vine dupa o remiza obtinuta in ultima partida disputata, cu Chongqing Lifan, in deplasare, scor 2-2. Ultimul meci disputat acasa i-a adus echipei o infrangere, cu Shanghai SIPG, scor 1-3. O singura victorie are echipa in ultimele 5 meciuri, cu Chongqing Lifan, in campionatul trecut, scor 2-0. Beijing Guoan vine dupa doua victorii obtinute in primele doua etape. Le-a invins pe Wuhan Zall, pe teren propriu, scor 1-0, dar si pe Chongqing Lifan, acasa, scor 1-2. O singura infrangere are echipa in ultimele 5 partide disputate, intr-un meci amical, cu Heidenheim, scor 5-2.

Luzern – Young Boys

Continuam Biletul zilei pauza final – 06.08.2020 cu intalnirea dintre Luzern si Young Boys, meci din sferturile de finala ale Cupei Elvetiei. Partida se va disputa pe Swissporarena, incepand cu ora 19:00, avand-o ca favorita pe formatia oaspete. Luzern vine dupa o remiza obtinuta in ultima partida disputata, cu FC Basel, in deplasare, scor 0-0. Ultima victorie a echipei s-a inregistrat in urma cu doua partide, cu Zurich, acasa, in campionat, scor 2-1. Luzern are 3 victorii in ultimele 5 meciuri disputate, fiind invinsa de Young Boys, scor 1-0, Sion, scor 1-2, si Xamax, scor 1-2. Young Boys vine dupa 6 victorii consecutive, toate in campionat. A reusit sa le invinga pe St. Gallen, Sion, Luzern, Xamax, Zurich si Servette. Ultima infrangere a echipei a venit intr-un meci cu Basel, in urma cu 7 etape de campionat, in deplasare, scor 3-2. Young Boys are nu mai putin de 8 victorii in ultimele 10 partide disputate.

Wolves – Olympiakos

Incheiem Biletul zilei pauza final – 06.08.2020 cu intalnirea dintre Wolves si Olympiakos, meci din returul optimilor de finala din Europa League. Partida se va disputa pe Molineux Stadium, incepand cu ora 22:00, avandu-l la centru pe S. Marciniak. Wolves vine dupa o infrangere suferita in ultima partida disputata, cu Chelsea, in deplasare, scor 2-0. Ultimul meci disputat pe teren propriu i-a adus echipei o victorie, cu Crystal Palace, scor 2-0. Wolves a inregistrat doua victorii, o remiza si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri disputate. De partea cealalta, Olympiakos vine dupa 3 victorii consecutive, doua in campionat si una intr-un meci amical. Le-a invins pe Omonia, acasa, scor 3-0, AEK, acasa, scor 3-0, si OFI Crete, in deplasare, scor 1-3. O singura infrangere are echipa in ultimele 5 meciuri, cu PAOK, in urma cu 4 partide, acasa, scor 0-1. Wolves are astazi prima sansa la calificare, dupa 1-1 in tur.

Mai jos aveti biletul zilei de astazi. Mult succes tuturor!