Biletul zilei pauza final – 06.06.2020

Biletul zilei pauza final – 06.06.2020 este alcatuit astazi din trei evenimente ce vin din doua competii diferite. Mizam pe doua meciuri ce vin din prima liga de fotbal din Germania si pe un meci din prima liga de fotbal din Serbia. Avem o cota finala de 3.19, disponibila la casa de pariuri Betano, unde va asteptam sa va inscrieti.

Leipzig – Paderborn

Incepem Biletul zilei pauza final – 06.06.2020 cu intalnirea dintre Leipzig si Paderborn, meci din etapa 30 din Bundesliga. Partida se va disputa pe Red Bull Arena, incepand cu ora 16:30, avand-o ca favorita pe formatia gazda. Leipzig vine dupa o victorie frumoasa obtinuta contra celor de la Koln, in deplasare, scor 2-4. Echipa a inregistrat 3 victorii si doua remizein ultimele 5 meciuri disputate. De la reluarea competitiei, Leipzig nu a fost invinsa, insa a obtinut doua remize, cu Freiburg, scor 1-1, si Hertha, scor 2-2, ambele pe teren propriu. Astazi intalnesc un adversar in fata caruia nu ar mai trebui sa se incurce. Paderborn vine dupa o infrangere categorica suferita in ultimul meci disputat, pe teren propriu, cu Dortmund, scor 1-6. Echipa a obtinut trei remize in primele trei meciuri disputate de la reluarea Bundesligii. A remizat contra celor de la Augsburg, scor 0-0, Hoffenheim, scor 1-1, si Dussledorf, scor 0-0.

Dortmund – Hertha

Continuam Biletul zilei pauza final – 06.06.2020 cu intalnirea dintre Dortmund si Hertha, mcei din etapa cu numarul 30 din Bundesliga. Partida se va disputa pe Signal Iduna Park, incepand cu ora 19:30, avand-o ca favorita pe formatia gazda. Dortmund vine dupa victoria categorica obtinuta in fata celor de la Paderborn, in deplasare, scor 1-6. Ultima infrangere a echipei a venit in ultimul meci disputat pe teren propriu, contra celor de la Bayern, scor 0-1. Dortmund are trei victorii in cele 4 meciuri disputate de la reluarea competitiei, reusind sa le invinga si pe Wolfsburg si Schalke. Hertha vine dupa o victorie contra celor de la Augsburg, pe teren propriu, scor 2-0. Ultimul meci disputat in deplasare i-a adus echipei o remiza cu Leipzig, scor 2-2. Echipa este neinvinsa de la reluarea Bundesligii, acumuland trei victorii si o remiza. A reusit sa le mai invinga pe Union Berlin, scor 4-0, si Hoffenheim, scor 0-3.

Steaua Rosie – Radnik

Incheiem Biletul zilei pauza final – 06.06.2020 cu intalnirea dintre Steaua Rosie si Radnik, meci din etapa 28 din Serbia, Super Liga. Partida se va disputa pe Stadion Rajko Mitic, incepand cu ora 20:00, avandu-l la centru pe J. Segrt. Steaua Rosie vine dupa o victorie contra celor de la Indjija, in cupa, in deplasare, scor 1-2. Ultimul meci disputat in campionat i-a adus echipei o alta victorie categorica, cu Rad, in deplasare, scor 0-5. Echipa are 4 victorii si o remiza in ultimele 5 meciuri disputate. Este clar favorita astazi si nici nu ma astept sa se incurce. Radnik vine dupa o infrangere la limita suferita contra celor de la Partizan, pe terne propriu, in cupa, scor 1-2. Ultimul meci de campionat l-a incheiat la egalitate, contra celor de la Proleter, acasa, scor 1-1. Echipa are o victorie, doua remize si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri disputate.