arsenal2

Biletul zilei pauza final – 05.12.2019

Biletul zilei pauza final – 05.12.2019 este format din 3 evenimente atractive ce se vor disputa astazi, selectand doar meciuri tari. Am selectat cate un meci din Premier League, Liga 1 si Coppa Italia. Recomandarea noastra este sa analizati si voi fiecare eveniment in parte inainte de a plasa. Casa de pariuri recomandata pentru acest bilet este Betano.

Arsenal – Brighton

Incepem Biletul zilei pauza final – 05.12.2019 cu intalnirea dintre Arsenal si Brighton, meci din cadrul etapei cu numarul 15 a primei ligi de fotbal din Anglia. Partida se va disputa pe Emirates Stadium, incepand cu ora 22:15, avandu-l la centru pe G. Scott. Arsenal vine dupa o remiza obtinuta in ultima partida disputata, in campionat, contra celor de la Norwich, scor 2-2. Ultima infrangere a echipei a venit in urma cu doua partide, in Europa League, contra celor de la Frankfurt, pe teren propriu, scor 1-2, meci ce a dus la plecarea lui Emery. Arsenal traverseaza o perioada grea si este fara victorie in ultimele 9 meciuri. Brighton vine dupa 3 infrangeri consecutive, toate in campionat. Echipa a fost invinsa de catre Liverpool, in deplasare, scor 2-1, de catre Leicester, acasa, scor 0-2, si de catre United, in deplasare, scor 3-1. Ultima victorie a echipei a venit contra celor de la Norwich, pe teren propriu, scor 2-0.

Viitorul – Astra

Continuam Biletul zilei pauza final – 05.12.2019 cu intalnirea dintre Viitorul si Astra, meci din cadrul etapei cu numarul 19 a primei ligi de fotbal din Romania. Partida se va disputa pe Stadionul Viitorul, incepand cu ora 20:30, avandu-l la centru pe C. Popa. Viitorul vine dupa o infrangere la limita suferita in ultima partida disputata, contra celor de la Botosani, in deplasare, scor 1-0. Echipa a obtinut 3 victorii in ultimele 5 partide disputate, invingandu-le pe Sepsi, Clinceni si Chindia, toate pe teren propriu. Astra Giurgiu vine dupa o victorie la limita contra celor de la Gaz Metan Medias, pe teren propriu, scor 1-0. Ultima victorie a echipei in deplasare a venit contra celor de la FCSB, scor 1-3. Astra traverseaza si ea o perioada buna, fiind cea mai in forma echipa din Liga 1 in momentul actual.

Parma – Frosinone

Incheiem Biletul zilei pauza final – 05.12.2019 cu intalnirea dintre Parma si Frosinone, meci din saisprezecimile de finala ale Cupei Italiei. Partida se va disputa pe Stadio Ennio Tardini, incepand cu ora 19:00, avandu-l la centru pe F. Dionisi. Parma pleaca cu prima sansa la calificare in acest meci. Echipa vine dupa o infrangere la limita in campionat, contra celor de la AC Milan, intr-un meci disputat acasa si incheiat cu scorul de 0-1. Ultima victorie a echipei a fost obtinuta in urma cu 3 partide, contra celor de la AS Roma, intr-un meci disputat pe teren propriu si incheiat cu scorul de 2-0. Echipa a inregistrat o victorie, doua remize si doua infrangeri in ultimele 5 partide disputate. Frosinone vine dupa o victorie contra celor de la Empoli, pe teren propriu, scor 4-0. Ultima infrangere a echipei a venit contra celor de la Spezia, in deplasare, scor 2-0.

Mai jos aveti biletul zilei de astazi. Mult succes tuturor!