Biletul zilei pauza final - 05.09.2020

Biletul zilei pauza final – 05.09.2020

Biletul zilei pauza final – 05.09.2020 este format astazi din doua evenimente ce vin din competitii diverse. Am selectat un meci ce vine din liga secunda de fotbal a Olandei, dar si un meci ce vine din liga secunda de fotbal a Romaniei. Avem o cota finala destul de interesanta pentru biletul pauza final de astazi, insa va recomandam sa faceti si voi o scurta analiza.

Roda – FC Oss

Incepem Biletul zilei pauza final – 05.09.2020 cu intalnirea dintre Roda si FC Oss, meci din etapa 2 din Eerste Divisie. Partida se va disputa pe Parkstad Limburg Stadion, incepand cu ora 22:00, avandu-l la centru pe M. Perez. Roda vine dupa doua victorii consecutive obtinute in ultimele doua partide disputate. A reusit sa o invinga pe Jong Ajax, in campionat, in deplasare, scor 0-4, dar si pe Jong Utrecht. Cu cea din urma formatie a fost doar un joc amical, reusind sa se impuna cu scorul de 2-1. Ultima infrangere a echipei a venit intr-un amical cu Hannover, in care au pierdut cu scorul de 3-1. Roda vine dupa trei victorii si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri disputate. FC Oss vine dupa 4 infrangeri consecutive suferite in ultimele 4 partide disputate. Echipa a fost invinsa de catre Helmond, in campionat, scor 1-2. Celelalte trei infrangeri au venit in meciuri amicale, fiind invinsa de Nijmegen, scor 4-0, Eindhoven, scro 0-3, si Excelsior, scor 0-2. Ultima victorie s-a inregistrat in fata celor de la De Treffers, scor 0-1.

Rapid – Pandurii

Continuam Biletul zilei pauza final – 05.09.2020 cu intalnirea dintre Rapid si Pandurii, meci din etapa cu numarul 2 din Liga 2. Partida se va disputa in Regie, incepand cu ora 17:30, avand-o ca favorita la victorie pe formatia gazda. Rapid vine dupa o victorie categorica obtinuta in ultima partida disputata, cu Viitorul Tg. Jiu. Giulestenii au reusit sa se impuna cu scorul de 1-3, intr-un meci disputat in deplasare. Ultima infrangere a echipei s-a inregistrat in fata celor de la FC Arges, intr-un meci disputat pe teren propriu si incheiat cu scorul de 1-2. De partea cealalta, Pandurii vine dupa 6 infrangeri consecutive, 5 dintre ele in campionat. Ultima a fost intr-un meci amical, cu FC ‘U’ Craiova, in care au pierdut cu 0-4. Au in total 9 infrangeri in 10 meciuri disputate, reusind sa inscrie un singur gol. Ultima victorie a echipei s-a inregistrat in urma cu 18 partide, in fata celor de la Metaloglobus, in deplasare, scor 0-1.