Biletul zilei pauza final - 05.08.2020

Biletul zilei pauza final – 05.08.2020

Biletul zilei pauza final – 05.08.2020 este format astazi din trei evenimente ce vin din competitii diferite. Am selectat cate un meci din Liga 1, un meci din Australia, A-League, si un meci din Europa League. Avem o cota finala destul de atractiva pentru biletul pauza final de astazi, disponibil la casa de pariuri Betano.

Chindia – FC Voluntari

Incepem Biletul zilei pauza final – 05.08.2020 cu intalnirea dintre Chindia si FC Voluntari, meci din etapa cu numarul 14 din play-out-ul Ligii 1. Partida se va disputa pe Ilie Oana, incepand cu ora 17:00, avand-o ca favorita la victorie pe formatia oaspete. Chindia vine dupa o infrangere la limita in ultima partida disputata, cu Poli Iasi, in deplasare, scor 1-0. Aceasta infrangere a dus-o pe echipa din Targoviste in liga secunda. Ultima victorie a echipei s-a inregistrat in ultimul meci din postura de gazda, contra celor de la Clinceni, scor 3-1. Chindia a inregistrat o victorie si patru infrangeri in ultimele 5 meciuri. FC Voluntari vine dupa doua infrangeri consecutive, ambele in campionat. A fost invinsa de catre Dinamo, acasa, scor 1-2, dar si de catre Poli Iasi, in deplasare, scor 2-1. Ultima victorie a echipei si singura in ultimele 5 etape s-a inregistrat cu Sepsi, acasa, scor 2-0.

Wellington Phoenix – Brisbane Roar

Continuam Biletul zilei pauza final – 05.08.2020 cu intalnirea dintre Wellington Phoenix si Brisbane Roar, meci din etapa 28 din Australia, A-League. Partida se va disputa pe Bankwest Stadium, incepand cu ora 11:00, avand-o ca favorita pe formatia gazda. Wellington Phoenix vine dupa o infrangere suferita in ultima partida disputata, cu WS Wanderers, in deplasare, scor 1-0. Ultima victorie a echipei s-a inregistrat in urma cu 3 etape, intr-un meci disputat in deplasare, cu Perth Glory, scor 1-2. Echipa a inregistrat doua victorii, o remiza si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri disputate. Brisbane Roar vine dupa o victorie la limita obtinuta in ultima partida disputata, cu Melbourne Victory, in deplasare, scor 1-2. Ultimul meci disputat pe teren propriu i-a adus echipei o infrangere, cu Adelaide United, scor 0-1. Brisbane a traversat o perioada buna, venind dupa patru victorii si o infrangere in ultimele 5 meciuri disputate.

Man. United – LASK Linz

Incheiem Biletul zilei pauza final – 05.08.2020 cu intalnirea dintre Man. United si LASK Linz, meci din optimile de finala UEL. Partida se va disputa pe Old Trafford, incepand cu ora 22:00, avand-o ca favorita pe formatia gazda. United s-a impus categoric in partida tur, scor 5-0. Diavolii vin dupa o victorie obtinuta in ultima partida disputata, cu Leicester, in deplasare, scor 0-2. Ultimul meci disputat pe teren propriu i-a adus echipei o remiza, cu West Ham, scor 1-1. United a inregistrat doua victorii, doua remize si o infrangere in ultimele 5 meciuri. LASK Linz vine dupa patru infrangeri consecutive, 3 in campionat si una intr-un meci amical. A fost invinsa de catre Senica, scor 0-2, Salzburg, scor 0-3, Rapid Viena, scor 3-1, si Wolfsberger, scor 0-1.

• Chindia – FC Voluntari: X2/X2
  • Wellington Phoenix – Brisbane Roar: 1X/1X
  • Man. United – LASK Linz: 12/12