Biletul zilei pauza final – 05.06.2020

Biletul zilei pauza final – 05.06.2020 este format astazi din trei evenimente ce vin din trei competitii diferite. Mizam pe cate un meci ce vine din Bulgaria, Croatia si Ungaria. Cota finala a biletului pauza final de astazi este de 3.05 si este disponibila la casa de pariuri Betano. Nu uitati sa faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

Lok. Plovdiv – Etar

Incepem Biletul zilei pauza final – 05.06.2020 cu intalnirea dintre Lok. Plovdiv si Etar, meci din etapa cu numarul 25 din Bulgaria. Partida se va disputa pe Stadion Lokomotiv, incepand cu ora 18:45, avandu-l la centru pe V. Chinkov. Lok. Plovdiv ocupa pozitia cu numarul 2 in clasament, cu 46 de puncte, la egalitate cu Levski si CSKA Sofia, dar cu 9 puncte in spatele celor de la Ludogorets. Echipa vine dupa o victorie contra celor de la Tsarko Selo, intr-un meci amical in care s-a impus cu scorul de 2-0. Ultima infrangere a echipei a venit contra celor de la Beroe, intr-un meci disputat in deplasare si incheiat cu 2-0. Echipa are trei victorii, o remiza si o infrangere in ultimele 5 meciuri disputate. Etar ocupa pozitia 10 in clasament si pare sa aiba un meci greu astazi. Echipa vine dupa o infrangere cu Cherno More, intr-un meci amical, scor 2-0. Totusi, au si o remiza intr-un meci amical, disputat inainte de reluarea competitiei, cu Beroe, scor 2-2.

Hajduk Split – Zapresic

Continuam Biletul zilei pauza final – 05.06.2020 cu intalnirea dintre Hajduk Split si Zapresic, meci din etapa cu numarul 27 din Croatia. Partida se va disputa pe Stadion Poljud, incepand cu ora 21:00, avandu-l la centru pe Z. Lovric. Hajduk vine dupa doua infrangeri consecutive suferite in ultimele doua partide disputate. Echipa a fost invinsa de catre Rijeka, in deplasare, scor 2-0, si de catre Dinamo Zagreb, scor 0-2. Ultima victorie a echipei a venit contra celor de la Gorica, intr-un meci disputat acasa si incheiat cu scorul de 6-0. Echipa a remizat in partida directa din tur, in deplasare, scor 1-1. De partea cealalta, Zapresic vine dupa o infrangere categorica suferita in ultima partida disputata, intr-un meci amical, cu Din. Zagreb, scor 4-1. Echipa a mai pierdut si un amical cu Rijeka, scor 4-1. Traverseaza o perioada destul de slaba si este greu de crezut ca vor face o figura frumoasa astazi.

Debrecen – Kaposvar

Incheiem Biletul zilei pauza final – 05.06.2020 cu intalnirea dintre Debrecen si Kaposvar, meci din etapa cu numarul 27 din prima liga de fotbal a Ungariei. Partida se va disputa pe Nagyerdei Stadion, incepand cu ora 21:00, avand-o ca favorita pe formatia gazda. Debrecen vine dupa doua infrangeri consecutive suferite in ultimele doua meciuri disputate, ambele in campionat. A fost invinsa de catre Honved, in deplasare, scor 3-1, dar si de catre Ferencvaros, tot in deplasare, scor 2-1. Ultima victorie a echipei s-a inregistrat contra celor de la Kisvarda, in deplasare, scor 1-2. Echipa are o victorie, o remiza si trei infrangeri in ultimele 5 meciuri. De partea cealalta, Kaposvar vine dupa o infrangere categorica contra celor de la Zalaegerszeg, pe teren propriu, scor 0-6. Inainte de relurea campionatului, echipa a obtinut doua remize, cu Paks, ambele incheiate cu 1-1. Kaposvar s-a impus categoric in tur, scor 4-1.