Biletul zilei pauza final - 04.02.2020

Biletul zilei pauza final – 04.02.2020

Biletul zilei pauza final – 04.02.2020 este format din 3 evenimente interesante ce se vor disputa astazi in diverse competitii din Europa. Am selectat cate un meci din DFB Pokal, FA Cup si Copa del Rey, formand o cota atractiva. Nu uitati sa faceti si voi o scurta analiza biletului inainte de a-l plasa.

Bremen – Dortmund

Incepem Biletul zilei pauza final – 04.02.2020 cu intalnirea dintre Bremen si Dortmund, meci din optimile de finala din cupa Germaniei. Partida se va disuta pe Weserstadion, incepand cu ora 21:45, avandu-l la centru pe G. Winkmann. Bremen vine dupa doua infrangeri consecutive, una cu Augsburg, in deplasare, scor 2-1, si una cu Hoffenheim, acasa, scor 0-3. Ultima victorie a echipei a venit contra celor de la Dusseldorf, in deplasare, scor 0-1. Dortmund face spectacol de la aparitia noii achizitii Haaland, reusind sa castige ultimele 3 meciuri cu cel putin 5 goluri inscrise. Echipa le-a invins pe Union Berlin, Koln si Augsburg, inscriind in total 15 goluri.

Birmingham – Coventry

Continuam Biletul zilei pauza final – 04.02.2020 cu intalnirea dintre Birmingham si Coventry, meci din saisprezecimile de finala din FA Cup. Partida se va disputa pe St. Andrew’s Stadium, incepand cu ora 21:45. Birmingham vine dupa o victorie la limita obtinuta in ultima partida disputata, contra celor de la Nottingham, intr-un meci disputat acasa si incheiat cu scorul de 2-1. Echipa este neinvinsa in ultimele 6 meciuri, insa au suferit 3 infrangeri in ultimele 10 meciuri. Coventry vine dupa o victorie la limita cu Bristol Rovers, in deplasare, scor 1-2. Echipa este neinvinsa in ultimele 10 partide disputate, ultima infrangere venind contra celor de la Shrewsbury, in deplasare, scor 2-1.

Granada – Valencia

Incheiem Biletul zilei pauza final – 04.02.2020 cu intalnirea dintre Granda si Valencia, meci din sferturile de finala ale cupei Spaniei. Partida se va disputa pe Estadio Nuevo Los Carmenes, incepand cu ora 22:00, avandu-l la centru pe J. Gonzalez. Granada vine dupa doua victorii consecutive obtinute in ultimele doua partide disputate, una cu Espanyol, scor 2-1, si una cu Badajoz, scor 2-3. Ultima infrangere a echipei a venit contra celor de la Sevilla, in urma cu 3 partide, in deplasare, scor 2-0. Echipa are 3 victorii si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri. Valencia vine dupa 4 victorii consecutive obtinute in ultimele 4 partide disputate, doua in campionat si doua in cupa. In campionat, echipa le-a invins pe Celta Vigo si Barcelona, iar in cupa pe Leonesa si Logrones.