Biletul zilei pauza final – 03.06.2020

Biletul zilei pauza final – 03.06.2020 este format astazi din doua evenimente ce vin din competitii diferite. Mizam pe un meci ce vine din prima liga de fotbal a Austriei, dar si pe un meci ce vine din prima liga din Albania. Avem o cota totala de 2.56 astazi pentru biletul zilei pauza final. Am dorit sa mizez doar pe formatiile gazda, pentru a avea sanse cat mai mari de castig. Totusi, faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

LASK – Hartberg

Incepem Biletul zilei pauza final – 03.06.2020 cu intalnirea dintre LASK si Hartberg, meci din etapa cu numarul 23 din Austria. Partida se va disputa pe Raiffeisen Arena, incepand cu ora 19:30, avandu-l la centru pe M. Hameter. LASK vine dupa o remiza obtinuta in ultima partida disputata, intr-un meci amical, contra celor de la St. Polten, scor 0-0. Ultima infrangere a echipei a venit contra celor de la Manchester United, in Europa League, scor 0-5. Echipa a reusit sa castige ultimul meci disputat in campionat, in data de 08.03.2020, intr-un meci disputat in deplasare si incheiat cu 0-1. Hartberg vine dupa o infrangere suferita in ultima partida disputata, intr-un meci amical, contra celor de la Austria Viena, scor 1-0. In campionat, echipa vine dupa doua infrangeri categorice suferite in ultimele doua meciuri disputate. A fost invinsa de catre Tirol, pe teren propriu, scor 0-3, si de catre LASK, in deplasare, scor 5-1.

Kukesi – Luftetari

Continuam Biletul zilei pauza final – 03.06.2020 cu intalnirea dintre Kukesi si Luftetari, meci din prima liga de fotbal din Albania. Partida va incepe la ora 18:00, avand-o ca favorita la victorie pe formatia gazda. Kukesi ocupa pozitia cu numarul 2 in clasament, cu 44 de puncte adunate in cele 26 de meciuri disputate. Au inregistrat 12 victorii, 8 remize si 6 infrangeri, scor 39-22. Luftetari ocupa pozitia cu numarul 9 in clasament, cu 14 puncte adunate in cele 26 de meciuri disputate. Echipa a inregistrat doua victorii, 8 remiza si 16 infrangeri, avand un golaveraj de 12-48. Kukesi este fara victorie in ultimele 5 meciuri, insa are 5 victorii consecutive in ultimele 10 meciuri disputate. Kukesi s-a impus in 3 din ultimele 5 meciuri directe disputate.