Biletul zilei pauza final – 01.06.2020

Biletul zilei pauza final – 01.06.2020 este alcatuit astazi din doua evenimente interesante, ce vin din doua competitii diferite. Ce-i drept, vin din competitii mai putin urmarite, insa speram sa ne aduca castiguri astazi. Avem o cota finala de 3.10, disponibila la casa de pariuri Betano. Nu uitati sa faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

FC Midtjylland – Horsens

Incepem Biletul zilei pauza final – 01.06.2020 cu intalnirea dintre Midtjylland si Horsens, meci din etapa 25 din Superliga. Partida se va disputa pe MCH Arena, incepand cu ora 17:00, avand-o ca favorita pe formatia gazda. Arbitrul va fi A. Uslu. Midtjylland ocupa prima pozitie in clasament, cu 62 de puncte adunate in cele 24 de meciuri disputate. Au adunat 20 victorii, doua remize si doua infrangeri, cu un golaveraj de 41-13. Horsens ocupa pozitia cu numarul 10, cu 28 de puncte adunate in 24 de meciuri disputate. Au inregistrat 8 victorii, 4 remize si 12 infrangeri, cu un golaveraj de 21-42. Midtjylland vine dupa o victorie intr-un meci amical, cu Aalborg, in deplasare, impunandu-se cu 0-3. Ramane de vazut cum se vor descurca acum, la reluarea competitiei. Horsens nu a mai disputat niciun meci de la suspendarea competitiei.

Vikingur – Tvoroyri

Continuam Biletul zilei pauza final – 01.06.2020 cu intalnirea dintre Vikingur si Tvoroyri, meci din etapa cu numarul 5 din Insulele Feroe. Partida se va disputa pe Serpugerdi Stadium, incepand cu ora 17:00, avand-o ca favorita pe formatia gazda. Vikingur ocupa pozitia cu numarul 5 in clasament, cu 7 puncte adunate in cele 4 meciuri disputate. Echipa a inregistrat doua victorii, o remiza si o infrangere, avand un golaveraj de 6-5. De partea cealalta, Tvoroyri nu a acumulat niciun punct in 4 meciuri, avand 4 infrangeri si un golaveraj de 3-10. Vikingur vine dupa o infrangere categorica cu HB Torshavn, in deplasare, scor 3-0. Ultimul meci de pe teren propriu i-a adus o victorie contra celor de la Runavik, scor 1-0. Vikingur s-a impus in 4 din ultimele 5 intlaniri directe.