Biletul zilei pauza final - 01.03.2020

Biletul zilei pauza final – 01.03.2020

Biletul zilei pauza final – 01.03.2020 este format din 3 evenimente interesante ce se vor disputa astazi in 3 competitii diferite. Vom miza pe cate un meci din Bundesliga, Serie A si Liga 1. Am format o cota de 3.67, disponibila la casa de pariuri Betano, unde asteptam sa va inscrieti. Nu uitati sa faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

Leipzig – Leverkusen

Incepem Biletul zilei pauza final – 01.03.2020 cu intalnirea dintre Leipzig si Leverkusen, meci din etapa cu numarul 24 din Bundesliga. Partida se va disputa pe Red Bull Arena, incepand cu ora 16:30, avandu-l la centr pe F. Zwayer. Leipzig vine dupa 3 victorii consecutive, toate fara gol primit. A reusit sa le invinga in campionat pe Schalke, scor 0-5, si pe Bremen, scor 0-3, iar in Liga Campionilor a invins-o pe Tottenham, in deplasare, scor 0-1. Ultima infrangere a celor de la Leipzig a venit cu Frankfurt, in cupa, scor 3-1. Leverkusen traverseaza probabil cea mai buna perioada din sezon. Echipa are 8 victorii in ultimele 9 meciuri oficiale disputate, toate in acest an. O singura infrnagere a inregistrat echipa, contra celor de la Hoffenheim, in deplasare, scor 2-1. Leverkusen este in optimile Europa League, dupa ce a trecut de Porto.

Lecce – Atalanta

Continuam Biletul zilei pauza final – 01.03.2020 cu intalnirea dintre Lecce si Atalanta, meci din etapa cu numarul 26 din Serie A. Partida se va disputa pe Stadio Via del Mare, incepand cu ora 16:00, avandu-l la centru pe D. Massa. Lecce vine dupa o infrangere categorica suferita in ultima partida disputata, contra celor de la AS Roma, in deplasare, scor 4-0. Echipa a inregistrat, totusi, 3 victorii consecutive in Serie A, in ultimele 4 meciuri. A reusit sa le invinga pe Spal, Napoli si Torino. Atalanta vine dupa o victorie de vis in Liga Campionilor, contra celor de la Valencia, intr-un meci disputat pe teren propriu si incheiat cu 4-1. Echipa are doua victorii consecutive cu 2-1 in campionat, invingandu-le pe AS Roma si Fiorentina.

Craiova – Gaz Metan

Incheiem Biletul zilei pauza final – 01.03.2020 cu intalnirea dintre Craiova si Gaz Metan Medias, meci din etapa cu numarul 1 din play-off-ul Ligii 1. Partida se va disputa pe Ion Oblemenco, incepand cu ora 19:15. Craiova vine dupa o infrangere suferita in ultima partida, in fata liderului, pierzand pe teren propriu, scor 0-2, cu CFR Cluj. Echipa a inregistrat 3 victorii consecutive in Liga 1 in ultimele 4 meciuri, invingandu-le pe Poli Iasi, Viitorul si Gaz Metan. De partea cealalta, Gaz Metan vine dupa doua victorii consecutive, invingandu-le pe Dinamo Bucuresti, scor 1-0, si pe Cliceni, scor 2-3, calificandu-se in premiera in play-off. Ma astept astazi la un nou meci bun facut de Craiova.