Biletul zilei fotbal - 13.02.2020

Biletul zilei fotbal – 13.02.2020

Biletul zilei fotbal – 13.02.2020 este format din 3 evenimente foarte interesante ce se vor disputa in 3 competitii diferite. Mizam astazi pe Cupa Frantei, Cupa Olandei si Cupa Italiei. Ne asteptam sa inverzim biletul zilei de astazi.

Epinal – St. Etienne

Incepem Biletul zilei fotbal – 13.02.2020 cu intalnirea dintre Epinal si St. Etienne, meci din sferturile de finala ale Cupei Frantei. Partida se va disputa pe Stade Marcel Picot, incepand cu ora 22:00, avandu-l la centru pe F. Letexier. Epinal, echipa de ligile inferioare din Franta, vine dupa o remiza cu Reims II, acasa, scor 1-1. Echipa s-a calificat in sferturi dupa ce a trecut de Lille, pe teren propriu, cu scorul de 2-1. Echipa are doua victorii, o remiza si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri disputate. St. Etienne vine dupa 3 infrangeri consecutive suferite in ultimele 3 partide, toate in campionat. Echipa a fost invinsa de catre Montpellier, scor 1-0, Marseille, scor 0-2, si Metz, scor 3-1. Ultima victorie a echipei a venit in cupa, cu Monaco, in deplasare, scor 0-1.

Heereveen – Feyenoord

Continuam Biletul zilei fotbal – 13.02.2020 cu intalnirea dintre Heerenveen si Feyenoord, meci din sferturile de finala ale Cupei Olandei. Partida se va disputa pe Abe Lenstra Stadion, din Heerenveen, incepand cu ora 21:45, avandu-l la centru pe D. Higler. Gazdele de astazi vin dupa o remiza in ultima partida, contra celor de la Venlo, pe teren propriu, scor 1-1. Echipa are 3 infrangeri in ultimele 5 meciuri, contra celor de la Sittard, Alkmaar si Feyenoord. Oaspetii de astazi vin dupa o victorie categorica cu Emmen, pe teren propriu, scor 3-0. Echipa are 4 victorii consecutive, 3 in campionat si una in cupa, si are astazi prima sansa la calificare.

Milan – Juventus

Incheiem Biletul zilei fotbal – 13.02.2020 cu intalnirea dintre AC Milan si Juventus, meci din semifinalele Cupei Italiei. Partida se va disputa pe Stadio Giuseppe Meazza, incepand cu ora 21:45, avandu-l la centru pe P. Valeri. AC Milan vine dupa o infrangere in ultima partida, cu Inter, in deplasare, scor 4-2. Echipa a obtinut ultima victorie contra celor de la Torino, in cupa, pe teren propriu, scor 4-2. AC Milan are 3 victorii, o remiza si o infrangere in ultimele 5 meciuri. Juventus vine dupa o infrangere la limita suferita in ultima partida disputata, contra celor de la Verona, intr-un meci disputat in deplasare si incheiat cu 2-1. Campioana Italiei a pierdut doua din ultimele 3 meciuri disputate, insa chiar si asa, pleaca astazi cu prima sansa la victorie.

Mai jos aveti biletul zilei de astazi. Mult succes tuturor!