Biletul zilei fotbal – 04.02.2019

Speram sa incepem aceasta noua saptamana din luna Februarie cu un bilet castigator, alegand pentru biletul zilei din fotbal de astazi doua meciuri foarte atractive, selectand un meci ce vine din Serie A si unul ce vine din Premier League, asteptandu-ne la doua partide pline de spectacol.

Frosinone – Lazio este prima selectie de pe acest bilet, meci din runda cu numarul 22 a campionatului Serie A, ce va incepe la ora 20:00 si o are ca favorita la victorie pe formatia oaspete. Gazdele ocupa pozitia cu numarul 19 in clasament, avand 13 puncte adunate in cele 21 de partide disputate, acumuland doua victorii, 7 remize si 12 infrangeri. Echipa vine dupa o victorie frumoasa obtinuta in ultima partida disputata, in campionat, contra celor de la Bologna, scor 0-4. Lazio vine dupa un meci greu avut in ultima partida disputata, in sferturile de finala ale Cupei Italiei, echipa intalnind-o pe Inter Milano, intr-un meci ce l-au disputat in deplasare, reusind sa se impuna la loviturile de departajare, scorul in timpul regulamentar fiind 0-0, iar dupa prelungiri 1-1. Ultima infrangere a echipei a venit in fata celor de la Juventus, pe teren propriu, scor 1-2.

West Ham – Liverpool este a doua selectie de pe acest bilet, meci din etapa cu numarul 25 a campionatului Premier League, ce va incepe la ora 22:00 si o are ca favorita la victorie pe formatia oaspete, ce ataca titlul in acest sezon. West Ham nu traverseaza deloc o perioada buna, echipa venind dupa 3 infrangeri suferite in ultimele 3 partide disputate, doua in campionat, cu Wolves si Bournemouth, si una in FA Cup, cu Wimbledon. Ultima victorie a echipei a venit in urma cu 4 partide, pe teren propriu, in campionat, contra celor de la Arsenal. Liverpool vine dupa o remiza obtinuta in ultima partida disputata, pe teren propriu, in fata celor de la Leicester, meciul fiind incheiat cu scorul de 1-1. Echipa a obtinut doua victorii in ultimele 3 partide de Premier League, reusind sa le invinga pe Crystal Palace si Brighton.