Biletul zilei cota 2 – 27.04.2020

Biletul zilei cota 2 – 27.04.2020 este alcatuit cu cele doua partide ce vor desfasura in fazele superioare ale campionatelor din Nicaragua. Ambele sunt programate la noapte, la orele 1, respectiv 4.

Juventus Managua U20 vs Real Esteli U20

Juventus Managua U20 a terminat a treia in sezonul regular si a fost obligata sa mai dispute o partida in sferturile de finala. A castigat cu 1-0 cu Municipal Jalapa U20, dar a pierdut si unul dintre titulari, Lester Solis, ce a primit cartonas rosu in minutul 23. Pana acum s-a descurcat destul de bine la domiciliu, unde a pierdut doar doua partide, cu Managua U20 (0-1) si Diriangen U20 (1-2).

Real Esteli U20 a revenit destul de puternic in finalul sezonului regular, cand a castigat ultimele cinci partide disputate. Cifrele sunt impresionante, cu 20 de goluri marcate in aceste cinci intalniri, cu o medie de patru pe meci. Interesant este ca cea mai dificila confruntare a fost cea cu Juventus Managua, castigata greu, cu 3-2. Apararea a fost una buna, cu doat 19 goluri primite.

Este o intalnire interesanta, in care ramane sa vedem daca oaspetii vor juca la acelasi nivel din ultima perioada. In sezonul regular, Juventus U20 a castigat intalnirea de la domiciliu cu 1-0. Acum vom incerca un pariu de tipul ambele marcheaza, ce are mai multe sanse de reusita.

Ferretti 2

Walter Ferretti vs Managua FC

Walter Ferretti a terminat a patra in sezonul regular. A avut o revenire puternica pe final si, inaintea ultimei etape, pastra sanse de a urca direct in semifinalele play-offului. A pierdut la Managua (0-1), dupa un meci pe care l-a dominat in mare parte. Ramane o echipa periculoasa, indeiferent cine este adversara de moment. Fernando Villalpando Dominguez a fost golgheterul sezonului regular, cu zece goluri marcate.

Managua FC a castigat detasat in sezonul regular. Cred ca este pregatita sa treaca la urmatorul nivel. A fost de patru ori in finale, in ultimele cinci competitii din Nicaragua. A castigat doar o singura data, Apertura 2018. A fost echipa care a terminat pe primul loc si in clasamentul general, acolo unde se aduna punctele din Apertura si Clausura. Ramane sa vedem daca va reusi sa concretizeze aceasta forma buna cu un nou trofeu. Pablo Gallego a marcat de opt ori in sezonul regular.

Ambele echipe au jucatori foarte buni de atac. Cele doua ofensive sunt primele din sezonul regular cu 33, respectiv 31 de goluri marcate. In sferturi, Walter Ferretti a castigat cu 5-1 cu Municipal Jalapa demonstrand ca este o forta ofensiva. Consideram ca vom avea cel putin doua goluri in aceasta intalnire.