Biletul zilei cota 2 17.08.2020

Biletul zilei cota 2 – 17.08.2020

Biletul zilei cota 2 – 17.08.2020 este alcatuit din doua partide ce se vor disputa luni in doua campionate nationale din Asia, mai precis China si Coreea de Sud.

Wuhan Zall vs Chongqing Lifan

Wuhan Zall este a treia in Grupa B, dupa disputarea a patru etape. Reamintesc ca primele patru clasate din fiecre din cele doua grupe de opt merg in play-off, acolo unde se va decide campioana. Sa nu uitam ca formatia gazda a fost a sasea in sezonul precedent, asa ca pozitia ei actuala nu are de ce sa surprinda. A castigat ambele intalniri disputate pe teren propriu. Ivorianul Jean Evrard Kouassi a marcat doua din golurile echipei gazda.

Chongqing Lifan este a cincea in Grupa B, cu doar trei puncte castigate. Inca nu a reusit sa obtina nicio victorie in aceste prime patru etape. Este interesant de observat ca nu a jucat decat un meci cu echipele clasate pe primele patru locuri si a pierdut (1-2 cu Beijing Guoan). In sezonul precedent a fost a zecea in prima liga.

Nu inteleg de ce echipa oaspete este creditata cu prima sansa in aceasta partida. Wuhan Zall s-a descurcat mult mai bine, in primele etape, si are performante superioare in sezonul precedent. Aleg o dubla in favoarea gazdelor.

Daejeon

Daejeon vs Seoul E-land

Daejeon este a doua clasata in liga secunda din Coreea de Sud, la doar un punct in spatele liderei. In ultima perioada a avut probleme in intalnirile disputate la domiciliu. In ultimele patru a reusit sa castige doar o singura data, cu Jeju (2-1), dar a pierdut cu Suwon City (1-4) si Gyeongnam (2-3). In ultima intalnire a condus cu 2-0 la pauza, insa a cazut total in finalul reprizei a doua, iar golul primit in minutul 96 a concretizat deficientele majore din defensiva. Andre Luis este principalul realizator, cu 11 goluri marcate.

Seoul E-land este a patra in clasament, pe ultima pozitie ce duce la play-offul ce va stabili ultima promovata. Este o formatie incomoda, dar si destul de inconstanta. Imbina rezultatele negative, cu infrangeri impotriva unor adversare mai slbe, cu succese venite impotriva formatiilor puternice din liga, atunci cand te astepti mai putin. Acum se afla intr-o perioada buna, cu doua succese consecutive. Este cea mai puternica echipa in intalnirile din deplasare. Leandro a marcat de sase ori.

Este o intalnire tare, derbyul acestei etape. Asteptam o partida foarte disputata, in care ambele echipe sa incerce sa castige puncte. Un pariu de tipul ambele marcheaza este cel mai posibil in acest meci.