Biletul zilei cota 2 - 10 ianuarie 2020, NADAL

Biletul zilei cota 2 – 10 ianuarie 2020

Biletul zilei cota 2 – 10 ianuarie 2020 este format din meciurile de tenis pe care le vor juca Rafa Nadal si Nole Djokovic la ATP Cup,in Australia.

Djokovic vs Shapovalov

Este un meci din disputa Serbia vs Canada, din sferturile de finala ATP Cup.

Djokovic, 32 de ani, este jucatorul numarul unu al Serbiei si numarul doi in clasamentul ATP. El a castigat toate cele trei meciuri jucate in ATP CUP, fara sa cedeze vreun set. A fost acel meci cu doua tie-break-uri, contra lui Kevin Anderson, dar impotriva lui Gael Monfils si Christian Garin s-a impus usor.

Djokovic si-a pierdut doar de doua ori serviciul in cele trei meciuri jucate si a aratat ca este unul dintre cei mai buni jucatori de retur din circuit. Unii zic ca e cel mai bun…

Denis Shapovalov are 20 de ani si este jucatorul numarul 1 al Canadei. Denis a jucat impotriva a trei jucatori apartinand noii generatii Next Gen. El a reusit sa treaca de Stefanos Tsitsipas, in doua seturi decise la tie-break, l-a invins si pe Alex Zverev, dar a cedat la australianul De Minaur, dupa ce a castigat primul set. Shapovalov a servit 33 de asi in cele trei meciuri, aratand ca si-a imbunatatit foarte mult aceasta lovitura.

Tinnd cont de acest lucru, mizez pe multe ghemuri in primul set al meciului.

Biletul zilei cota 2 - 10 ianuarie 2020, Djokovic

Nadal vs Goffin

Este un meci din intalnirea Spania vs Belgia, din sferturile de finala ATP Cup.

Rafa Nadal a castigat trei meciuri jucate la ATP Cup fara sa piarda vreun set. Este adevarat ca adversarii nu au fost extraordinari, Basilashvili, Pablo Cuevas si japonezul Nishioka si ca meciurile grele de-abia incep. Important este faptul ca Rafa si-a pierdut de cinci ori serviciul pana acum, ceea ce nu este imbucurator pentru el.

David Goffin a trecut de Grigor Dimitrov in cel de-al treilea meci jucat la ATP Cup, contribuind din plin la calificarea Belgiei in sferturi. Pana atunci, David il invinsese pe Radu Albut, dar cedase in meciul cu britanicul Daniel Evans, cu un dublu 6-4. Goffin si-a pierdut de noua ori serviciul, un lucru ingrijorator, pentru ca urmeaza meciul cu Nadal.

Rafa a aratat un joc solid, e un excelent om de echipa si cred ca se va impune in doua seturi aici.

Mai jos aveti biletul zilei de astazi. Mult succes tuturor!

Biletul zilei cota 2 - 10 ianuarie 2020