uruguay

Biletul zilei – 29.06.2019

Avem parte de mai multe evenimente astazi, insa din ligile mai slab cotate ale Europei, asa ca pentru biletul zilei am selectat un meci ce vine din sferturile de finala ale Copa America si un meci din finala de la Eastbourne, circuitul masculin, asteptandu-ma sa bifam si astazi un nou bilet castigator.

Incepem biletul zilei de astazi cu intalnirea dintre Uruguay si Peru, meci din sferturile de finala ale Copa America, ce va incepe la ora 22:00. Meciul se va disputa pe Arena Fonte Nova, avandu-l la centru pe Sampaio. Uruguayul a facut o figura frumoasa in grupe, iesind neinvinsa, reusind sa le invinga pe Chile, detinatoarea trofeului, scor 0-1, si pe Ecuador, scor 4-0, urmand si o remiza contra celor de la Japonia, scor 2-2. De partea cealalta, Peru s-a calificat cu greu din grupa, cu 4 puncte, gratie victoriei cu Bolivia, scor 1-3, si remizei cu Venezuela, scor 0-0. Echipa a fost invinsa categoric in ultima partida din grupe, de Brazilia, scor 0-5. Evident, astazi Uruguayul are prima sansa la victorie, de aceea am ales sa merg pe calificarea lor in semifinale.

A doua selectie de pe biletul zilei de astazi vine din finala de la Eastbourne, din circuitul masculin, acolo unde se vor intalni Fritz si Querrey, intr-un meci ce este programat la ora 17:00. Fritz ocupa pozitia cu numarul 42 in clasamentul ATP, el venind dupa 4 victorii la acest turneu, invingandu-i pe Edmund K, scor 2-0, pe Hurkacz, scor 2-0, Pella, scor 1-2, si Jubb, scor 0-2. Ultima infrangere a jucatorului a venit la Halle, in fata spaniolului Bautista, scor 0-2. Ultima victorie directa in fata lui Querrey a venit in 2018, pe hard, scor 0-2. De partea cealalta, Querrey ocupa pozitia cu numarul 79 in clasamentul ATP si vine si el dupa 4 victorii consecutive, cedand set doar in ultimul meci disputat, in semifinala cu Fabbiano, pe care l-a invins cu 2-1. I-a mai invins la acest turneu pe Verdasco, scor 0-2, Lajovic, scor 2-0, si pe Kukushkin, scor 0-2. Ultima infrangere a jucatorului a venit pe zgura, la Houston, contra lui Garin, scor 0-2.

Mai jos aveti biletul zilei de astazi. Mult succes tuturor!