genk 2

Biletul zilei – 13.09.2019

Ieri am fost loviti de ghinion la biletul zilei, tinand cont ca Magura Cisnadie a facut o prima repriza buna, urmata de o prabusire in etapa a doua. N-a fost sa fie ieri, fiind si o zi in care oferta a fost destul de slaba, insa astazi ne vom baza pentru biletul zilei pe 3 meciuri atractive din fotbal, formand de altfel si o cota mai mare decat ieri. Va recomand sa analizati fiecare meci in parte inainte de a plasa.

Amiens – Lyon

Incepem biletul zilei cu intalnirea dintre Amiens si Lyon, meci din etapa a 5-a din prima liga de fotbal a Frantei, ce va incepe la ora 21:45, avand-o ca favorita la victorie pe formatia oaspete, Lyon, ce a reusit sa castige ultimele 5 intalniri directe fara sa primeasca gol. Amiens vine dupa 4 infrangeri suferite in ultimele 5 meciuri disputate, dintre care 3 in campionat, contra celor de la Toulouse, Nantes si Nice. In cele 4 meciuri din campionat, Amiens a reusit sa o invinga doar pe Lille, acasa, scor 1-0. Lyon vine dupa o remiza contra celor de la Bordeaux, acasa, scor 1-1. Doua victorii a inregistrat echipa in cele 4 etape, invingandu-le pe Monaco si Angers, fiind invinsa doar de Montpellier.

Charleroi – Genk

A doua selectie de pe biletul zilei vine din etapa cu numarul 7 a primei ligi de fotbal din Belgia, unde se vor intalni Charleroi si Genk, meci ce o are usor favorita la victorie pe campioana Belgiei. Charleroi ocupa pozitia cu numarul 10 in clasament, cu 8 puncte in 5 meciuri, in timp ce Genk ocupa pozitia cu numarul 6, cu 10 puncte in 6 meciuri. Gazdele vin dupa o victorie frumoasa in deplasare, contra celor de la Beveren, scor 0-4, in timp ce oaspetii au remizat pe terenul celor de la Club Brugge, scor 1-1. Ultimele intalniri directe dintre cele doua formatii au fost foarte deschise, asa cum ma astept sa fie si cea de astazi.

Galatasaray – Kasimpasa

Incheiem biletul zilei de astazi cu un meci ce vine din prima liga de fotbal a Turciei, unde se vor intalni Galatasaray si Kasimpasa, meci din etapa cu numarul 4 a campionatului. Galata vine dupa o victorie contra celor de la Kayserispor, in deplasare, la limita, scor 2-3, marcand golul victoriei in prelungiri. Echipa a plecat mai greu in acest sezon, avand deja o infrangere si o remiza in 3 meciuri. Oaspetii de astazi vin dupa doua infrnageri consecutive, in care au reusit sa inscrie un singur gol. Un singur rezultat pozitiv are Kasimpasa in 3 meciuri de campionat, contra celor de la Trabzonspor, scor 1-1.

Biletul zilei
  • Amiens – Lyon: PsF 2 @ 1.50
  • Charleroi – Genk: 3+ @ 1.62
  • Galatasaray – Kasimpasa: 1&2+ @ 1.47

COTA FINALA: 3.57

Asadar, sa vorbim despre biletul zilei. Pentru intalnirea dintre Amiens si Lyon vom miza pe victoria celor de la Lyon, fie la pauza, fie la final, la o cota de 1.50, pentru intalnirea dintre Charleroi si Genk pe cel putin 3 goluri inscrise in meci si pentru intalnirea dintre Galatasaray si Kasimpasa pe victoria gazdelor si pe minim doua goluri inscrise in meci. Cota totala a biletului este astfel 3.57, pe care speram sa o bifam.