fcsb2

Biletul zilei – 11.07.2019

Ieri am fost din nou castigatori pe biletul zilei din fotbal, iar acest lucru nu face altceva decat sa confirme faptul ca ne aflam intr-o perioada extrem de profitabila. Pentru biletul zilei de astazi am selectat doua meciuri din fotbal si un meci din tenis, de la Wimbledon, din semifinala feminina. Totusi, nu uitati sa analizati si voi inainte de a plasa biletul propus.

Resultado de imaxes para fcsb football 2019

FCSB – Milsami

Incepem biletul zilei de astazi cu intalnirea dintre FCSB si Milsami, meci din calificarile pentru Europa League, ce este programat la ora 21:30, avandu-l la centru pe norvegianul Hagenes. Evident, astazi FCSB are prima sansa la victorie, avand nevoie de un inceput in forta, pentru a putea confirma. Echipa vine dupa doua victorii si o remiza in cele 3 meciuri de pregatire disputate in aceasta perioada. De partea cealalta, Milsami a avut ultimul meci pe 5 Iulie, in fata celor de la Edinet, pe teren propriu, reusind sa se impuna cu scorul de 6-1. Mizam astazi pe victoria FCSB-ului, ce se va afla la prima partida oficiala din acest sezon, asteptandu-ma ca acestia sa castige fara sa primeasca gol.

Imaxe relacionada

Madagascar – Tunisia

A doua selectie de pe biletul zilei de astazi vine de la Cupa Africii pe Natiuni, acolo unde Madagascar o va intalni pe Tunisia, in sferturile de finala ale competitiei. Partida este programata la ora 22:00 si o are ca favorita la calificare pe Tunisia. Incepem cu nationala Madagascarului, ce a iesit neinvinsa din grupele acestui turneu, cu doua victorii (1-0 cu Burundi si 2-0 cu Nigeria), si o remiza (cu Guinea, scor 2-2). In optimile de finala echipa a intalnit-o pe Congo, de care a trecut dupa prelungiri, scor 3-2. Tunisia a obtinut 3 remize in partidele disputate in grupa, doua dintre ele cu scorul de 1-1 (cu Mali si Angola), si una cu scorul de 0-0 (cu Mauritania). In optimi, echipa s-a calificat la fel, dupa prelungiri, in fata celor de la Ghana. Cele doua formatii nu s-au mai intalnit din 2001, asa ca ne asteptam la un meci pe contre, disputat, inchis.

Resultado de imaxes para halep wimbledon 2019

Svitolina – Halep

Ce putea fi mai frumos ca ultima selectie de pe biletul zilei? Astazi Simona Halep va juca in semifinalele unui Grand Slam, Wimbledon, unde o va intalni pe Svitolina, ocupanta pozitiei cu numarul 8 in clasamentul WTA. Aceasta vine dupa 5 victorii la acest turneu, avand un parcurs decent, in care a cedat un singur set. A reusit sa le invinga pe Gavrilova, scor 2-0, Gasparyan, scor 0-1, Sakkari, scor 2-1, Martic, scor 2-0 si Muchova, scor 2-0. De partea cealalta, romanca noastra, Simona Halep, ocupa pozitia cu numarul 7 in clasamentul WTA si pastreaza in continuare sanse bune sa castige si acest turneu. Ea a cedat, la fel ca adversara ei, un singur set. S-a impus la acest turneu contra lui Sasnovich, scor 2-0, Buzarnescu, scor 2-1, Azarenka, scor 2-0, Gauff, scor 2-0 si Zhang, scor 2-0. Mizam astazi pe romanca noastra, ea avand prima sansa la victorie!

Mai jos aveti biletul zilei de astazi. Mult succes tuturor!