senegal

Biletul zilei – 10.07.2019

Din nou ne asteapta meciuri extrem de atractive, selectand pentru biletul zilei de astazi doua meciuri din fotbal si unul din tenis, formand o cota foarte atractiva, de 3.77, pe care o gasiti la sfarsitul acestui articol. Recomandarea mea ramane in continuare aceeasi: analizati si voi inainte de a plasa si nu mizati mai mult decat va permiteti sa pierdeti.

Resultado de imaxes para senegal football 2019

Senegal – Benin

Cairo International Stadium va gazdui astazi intalnirea din sferturile de finala a Cupei Africii pe Natiuni, meci programat la ora 19:00, ce o are ca favorita la victorie pe Senegal, la care se afla starul celor de la Liverpool, Mane. Senegalul vine dupa doua victorii sigure obtinute in ultimele doua meciuri disputate la acest turneu, contra Kenyei, scor 0-3, si contra Ugandei, scor 0-1. Ultima infrangere a echipei s-a inregistrat in grupe, contra Algeriei, fiind invinsa la limita, cu scorul de 0-2. De partea cealalta, Benin s-a calificat cu mari emotii in aceste sferturi, trecand de cei de la Maroc, scor 1-2, in timp regulamentar scorul fiind 1-1. Ei au obtinut 3 remize in grupe, contra celor de la Camerun, Guinea-Bissau si Ghana, doua dintre ele cu scorul de 0-0, asa ca astazi ma astept la un meci in care ei sa nu inscrie.

Resultado de imaxes para sheriff tiraspol football 2019

Sheriff Tiraspol – Saburtalo Tbilisi

Trecem si in calificarile UEFA Champions League, acolo unde ne va astepta intalnirea dintre Sheriff Tiraspol si Tbilisi, meci ce se va disputa pe Stadionul Sheriff, avandu-l la centru pe galezul Griffith, meciul fiind programat la ora 20:00. Favorita de astazi la victorie este formatia gazda, ce are o cota de 1.50 pentru a se impune in timp regulamentar. Gazdele vin dupa doua victorii magnifice obtinute in cupa, ambele in fata celor de la Sireti, impunandu-se acasa cu scorul de 12-0, iar in deplasare cu scorul de 0-15, marcand asadar, in doua meciuri, 27 de goluri. Tbilisi nu traverseaza cea mai buna perioada, ei venind dupa o remiza cu Rustavi, in campionat, scor 2-2, pe cand ultimul meci desfasurat in deplasare s-a incheiat cu scorul de 1-0, contra celor de la Lokomotiv Tbilisi. Mizam astazi pe minim doua goluri si maxim cinci inscrise in eveniment.

Resultado de imaxes para pella tenis wimbledon

Pella – Bautista Agut

Incheiem biltul zilei de astazi cu intalnirea dintre Pella si Bautista, meci foarte atractiv, din sferturile de finala de la Wimbledon, programat la ora 15:00. Favoritul la victorie este astazi spaniolul, insa mi-e greu sa cred ca va avea parte de un meci usor. Pella ocupa pozitia cu numarul 26 in clasamentul mondial si a reusit sa invinga la acest turneu jucatori precum Copil, scor 1-3, Seppi, scor 2-3, Anderson, scor 0-3, si Raonic, scor 3-2. De partea cealalta, Bautista ocupa pozitia cu numarul 22 in clasamentul ATP, el venind dupa 4 victorii sigure la acest turneu, adica fara set pierdut, reusind sa-i invinga pe Gojowczyk, Darcis, Khachanov si Paire. Cei doi s-au intalnit ultima data pe zgura, in acest an, la Munchen, castig de cauza avand Bautista, impunandu-se in 3 seturi, scor 1-2. Mizam si astazi pe un meci atractiv, cu cel putin 4 seturi disputate.